|

Aké rôzny typy interiérových dverí poznáme?

Aké rôzny typy interiérových dverí poznáme? - obrázok

Vyberáte interiérové dvere? Možno budete spočiatku prekvapený, no máte pred sebou veľmi ťažké rozhodovanie! Ponuka materiálov a prevedení je taká široká, že skutočne každý si môže vybrať presne to, čo hľadá. Aké materiály a typy dverí patria medzi tie najobľúbenejšie?

Vyberte si interiérové dvere podľa materiálu

Najbežnejšie a pomerne i najobľúbenejšie sú laminované interiérové dvere s povrchom CPL, v prípade ktorých máte možnosť vybrať si z množstva atraktívnych dekorov. Dvere sa môžu pochváliť prírodným vzhľadom, čiže pôsobia veľmi elegantne a hodia sa skutočne do akéhokoľvek interiéru. Okrem toho sú mimoriadne praktické z hľadiska mechanickej odolnosti, stálosti, farby i jednoduchej údržby, pričom priaznivá cena je už len takou „čerešničkou na torte“.

Fóliované dvere majú povrch vytvorený z kašírovacej fólie, ktorá predstavuje základný povrchový materiál s drevenými dekormi. Sú určené pre bežné použitie a lákavá cena je plusom, ktorá vás môže motivovať ku kúpe.

Dýhované dvere sú určené pre všetkých tých, ktorí milujú estetiku prírodného pôvabu a potrpia si aj na ten najmenší detail! Výhodou dýhy ako prírodného materiálu je množstvo variant tuzemských, ba dokonca exotických drevín, ktoré môžu v kombinácií s vhodným nábytkom a doplnkami nádherne vyniknúť!

Ak hľadáte cenovo najvýhodnejšie riešenie, uprednostňujete klasiku a jednoduchosť, ideálnym riešením sú striekané dvere, ktoré v kombinácií s kvalitnou povrchovou úpravou a voľbou vhodných materiálov môžu pôsobiť luxusným až noblesným dojmom!

Plné, presklené alebo sklenené?

 

Ak máte predstavu o dizajne a teda materiály dverí, ďalším dôležitým rozhodnutím je počet krídel, presklenie či tvar dverí. Klasické otočné dvere sú základnou ponukou sortimentu, no medzi najobľúbenejšie patria dvere posuvné, vzhľadom k tomu, že usporia dostatok miesta. Jednoduchá manipulácia, atraktívny vzhľad a praktickosť sú výhody, ktoré poskytujú oba typy dverí. Ak si zakladáte na jednoduchom dizajne, zvoľte plné interiérové dvere, ktoré nenarušujú okolie prvkami či presklením, ktoré nevyžadujete. Naopak, ak chcete domácnosť oživiť, skúsiť niečo nové a pohrať sa s detailmi, presklené, resp. sklenené dvere splnia vaše očakávania, veď na výber máte z toľkých prevedení. Nebojte sa experimentovať a vyberte si z rôznych vzorov, štruktúr, farieb či dizajnov. Veď fantázií sa medze nekladú, no nie?Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.