|

Lákavé projekty bungalovov: Sú tým správnym aj pre vás?

Lákavé projekty bungalovov: Sú tým správnym aj pre vás? - obrázok

Chystáte sa postaviť si nový domov? Tak možno uvažujete nad čoraz častejšie využívanou možnosťou v podobe bungalovu. Hoci sú poschodové domy stále aktuálne, projekty bungalovov sa tešia veľkej obľúbenosti. Pozdávajú sa aj vám? Na toto by ste sa mali pripraviť.

Projekty bungalovov ako bezbariérové bývanie

Ak chcete stavať dom vlastnými silami, prípadne za pomoci príbuzných, bude výrazne jednoduchším riešením pre vás bungalov. V porovnaní s poschodovými domami ide o menšiu stavbu, ktorá nie je tak náročná na čas ani na peniaze. Bungalovy sú vhodné ako pre mladé páry a rodiny, tak aj pre starších ľudí. Jednoznačnou výhodou je totiž fakt, že nemusia každodenne zdolávať schody, takže starší či hendikepovaní ľudia sa môžu spoľahnúť aj sami na seba. Bungalovy tiež oceníte, ak máte malé deti. Nemusíte zabezpečovať schodisko ani sa obávať neželaných pádov. Bungalov je v podstate bývaním bez bariér.

 

Rodina na jednom poschodí, sklad v podkroví

Projekty bungalovov predstavujú úspornú a na čas nenáročnú možnosť bývania. Keďže ide o jednopodlažný dom, priestor je otvorený a vzdušný. Izby sú jednoducho dostupné a členovia domácnosti sú si bližší. Chýbajúci úložný priestor nájdete v podkroví. A ak niekedy v budúcnosti budete chcieť dom zväčšiť, stačí potiahnuť múry a podkrovie využiť napríklad na pracovňu či detské izby.

 

Nevýhody bungalov

Projekty bungalovov samozrejme v sebe skrývajú aj nejaké nevýhody. V prípade viacčlennej rodiny môže nastať problém s nedostatočným súkromím. Rovnako tak aj pri viacgeneračnom bývaní, kde chce mať každý svoju zónu. Pri bungalovoch treba dbať aj na zvýšenú bezpečnosť a keďže nemá poschodie, je potrebné ho ohradiť buď plotom, alebo stromami či kríkmi.

 

Foto: Bigstockphoto

 

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.