|

Podrobný návod ako postupovať pri výbere nových okien

Podrobný návod ako postupovať pri výbere nových okien - obrázok

Nájdete v ňom 3 body, ktoré vám poskytnú užitočné a praktické rady na zváženie pred kúpou.

Ak si chcete dať vymeniť staré okná za nové, čaká vás neľahká úloha. S toľkými možnosťami na trhu nie je výber vôbec ničím uľahčený. Navyše, aké otázky sa pýtať a na čo si dať pozor? Preto sme dali dokopy návod, ktorý vám s tým pomôže. 

1. Spoľahlivá firma s dlhoročnými skúsenosťami

 Prvé, čo asi urobíte, bude hľadanie rôznych firiem na trhu vo vašom okolí. Ako však veľmi rýchlo zistíte, možností máte až príliš. No nie všetky sú pre vás vhodné, ak hľadáte spoľahlivosť, profesionalitu a dodanie načas. Preto by ste nemali siahnuť hneď po prvej možnosti, ktorú nájdete. Keď si budete robiť prieskum, určite sa firiem spýtajte nasledovné:

●       Ako dlho už sú na trhu

●       Kto vyrába okná

●       Kto bude inštalovať okná

●       Má daná firma nejaké certifikáty kvality alebo spolupracuje s dodávateľmi okien, ktoré ich majú?

●       Čo ak bude treba opravu okien

2. Lacné nie je vždy dobré

 Kúpiť niečo v zľave alebo za nižšiu cenu je skvelý pocit. Nielenže máte to, čo ste chceli, ešte ste aj ušetrili. Lenže nie vždy lacnejšie znamená aj dobrú kúpu. Najmä keď zistíte, že cena nezahŕňa inštaláciu, alebo len čiastočnú inštaláciu, alebo že cena je bez dovezenia k vám domov. Okrem toho, ide o dlhodobú investíciu, nie krátkodobú, ktorá vám vydrží pár rokov. Snažiť sa ušetriť kde sa len dá a hľadať lacné a menej kvalitné riešenie vás potom môže vyjsť oveľa drahšie na dodatočnej výmene okien alebo ich oprave.

3. Správny materiál

 Mali by ste staré okná vymeniť za plastové okná? Alebo skôr drevené okná? Či drevohliníkové? Každý typ okien má svoje pre aj proti.

Plastové okná sú väčšinou najrozšírenejšou voľbou pre svoje všestranné využitie. Majú dlhú trvanlivosť a vďaka lepším výrobným technológiám aj väčšiu odolnosť. Avšak neoplatia sa vám vo veľmi vlhkom prostredí.

 

Drevené okná takisto patria k obľúbenej voľbe. Hodia sa hlavne k rodinným domom, no svoje využitie nájdu aj bytoch. Majú vysokú životnosť, no tá si vyžaduje, na rozdiel od plastových okien, vysokú starostlivosť a údržbu.Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.