|

Komín, ktorý sa o teplo bezpečne postará!

Komín, ktorý sa o teplo bezpečne postará! - obrázok

Aj keď by ste to možno nikdy nepovedali, práve komín je súčasťou krbu, ktorý zohráva asi najdôležitejšiu úlohu. Na jeho výbere by ste si tak mali dať rozhodne záležať!

Predstavte si nasledujúcu situáciu. Povedali ste si, že chcete skúsiť niečo nové v oblasti kúrenia. Už vás prestal baviť ten bezpohlavný radiátor a rozhodli ste sa, že idete začať kúriť romanticky a zážitkovo – krbom. Povedali ste si, že na začiatok vám bude stačiť nejaký obyčajný krb, nič drahé, nič špeciálne. Krb ste vybrali a keď nadišiel čas na kúpu komína, dostali ste „super“ nápad. Veď komín je aj tak zbytočná súčiastka, veď iba odvádza dym z komína, tak ste sa rozhodli, že na ňom ušetríte. Kúpili ste super lacný komín, namontovali ho ku krbu a tešili ste sa na zimu. Zima prišla, a veru, bola to poriadna zima. Keď ste krb prvýkrát zapli a akosi vôbec nehrial, povedali ste si, že to tak asi má byť, že krby asi hrejú menej dobre. Keď ste však kúrili ako diví, že išlo krbové dvierka roztrhnúť a efektivita stále nebola takmer žiadna, vtedy ste si uvedomili, že niekde je asi chyba... To si teda píšte, že je, a asi už aj viete, čo bola jej príčina – nekvalitný komín.

Komínové systémy, ktoré vydržia

Tak ako pri kúpe všetkých ostatných tovarov, aj pre komínové systémy platí, že do kvality sa rozhodne oplatí zainvestovať. Ako napríklad do komínov značky ZOP a Plewa. Značkový komín prinesie mnoho technologických a bezpečnostných výhod, nehovoriac o efektivite. Komín je totiž jedna z hlavných súčastí krbov, ktorá môže produkovať straty. Čím je komín kvalitnejší, tým budú straty menšie a vaše kúrenie výhodnejšie, teda iným slovom, lacnejšie. Nehovoriac o tom, že komíny ZOP a Plewa prinášajú dlhými rokmi overené technológie, ktoré budú určite fungovať a nesklamú vás v tom najnevhodnejšom momente. Nečakajte, kým vás starý nekvalitný komín zradí, vybavte sa kvalitným komínom aj vy a užívajte si teplo dlho a bezpečne!Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.