|

Sporák pre vašu letnú kuchyňu

Sporák pre vašu letnú kuchyňu - obrázok

Letná kuchyňa je miestom, kde môžete pripravovať skvelé jedlo, vychutnávať si ho a zabávať sa. V lete sme radi vonku a v správne vybavenej letnej kuchyni si môžeme užívať varenie aj mimo domu.

Začlenenie klasického kuchynského vybavenia do letnej kuchyne je skvelý spôsob ako ju spraviť funkčnou, užitočnou, všestrannou aj zábavnou. Ideálna letná kuchyňa je rovnako praktická ako tá v dome, pritom je útulná a pohodlná ako obývačka.

Môže byť celkom jednoduchá – gril, stôl a stoličky, alebo plne vybavená sporákom, stolom, pohodlným sedením a nábytkom s kompletným kuchynským vybavením.

SPOTREBIČE A VYBAVENIE LETNEJ KUCHYNE

sporák, drez, prípadne malú chladničku. V niektorých sa tiež nachádza pípa na čapovanie piva, gril, údiareň apod. Všetko zariadenie musí odolávať slnku aj vlhkosti.

Nerez a keramika sú z tohto hľadiska najvhodnejšie, pretože sú trvácne a vyžadujú si nenáročnú údržbu. Drez je praktický či už na umývanie rúk alebo jedla, ako zdroj vody pokojne stačí záhradná hadica dotiahnutá od domu.

Sporáky na pevné palivo sú v letnej kuchyni veľmi praktické a obľúbené. Sporák môže stáť samostatne alebo môže byť vstavaný do jednoduchej kuchynskej linky. Veľkosť pracovnej plochy sporáka závisí od vašich potrieb. Dymovod umiestnite tak, aby vás vychádzajúci dym pri sedení vonku neotravoval.

Ohnisko dnešných sporákov je veľmi výkonné a vďaka priestrannej rúre si budete môcť pripraviť dobroty od výmyslu sveta. Dizajn sporáka môže byť klasický až nostalgický s liatinovou alebo oceľovou varnou platňou, alebo moderný s keramickou plochou a chromovanými detailmi.


ÚLOŽNÝ PRIESTOR V LETNEJ KUCHYNI

Ako v každej kuchyni, aj v tej letnej za domom budete potrebovať úložný priestor na odkladanie a skladovanie množstva potrebných vecí. Toto vybavenie by malo byť také, ktoré je odolné proti vlhkosti a zmene teplôt.

Pracovná doska a skrinky by mali poskytovať dostatok priestoru, aby ste sa vyhli neporiadku. Podlaha, pracovná doska aj nábytok v letnej kuchyni si vyberte podľa svojho vkusu, aby ste sa v nej cítili príjemne a aby sa vám ľahko udržiavali v čistote. Jednou z možností je kombinácia kameňa a ocele – tieto materiály tvoria elegantný a moderný, súčasný štýl.

Veľkosť a množstvo zariadenia závisí od toho, koľko pracovného a úložného priestoru budete potrebovať a čo všetko budete v letnej kuchyni pripravovať.

Budete ju používať iba v letných mesiacoch alebo počas celého roka? Budete pravidelne pozývať na záhradnú párty množstvo hostí? Odpovede na tieto otázky vám pri rozhodovaní pomôžu. Výsledkom bude dokonalý domov, v ktorom budete s radosťou variť a pritom sa cítiť skvele. 

 

 

 

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.