|

Drevené okná – trend dnešnej doby?

Drevené okná – trend dnešnej doby? - obrázok

Ak ste sa rozhodli pre radikálnu rekonštrukciu vášho príbytku, pravdepodobne uvažujete o výmene starých okien za nové.

 

. Prichádzajúce leto je priam ideálne obdobie na akékoľvek stavebné úpravy, a práve preto by ste výmenu okien či dverí nemali odkladať na neskôr, obzvlášť vtedy, ak ich tepelnoizolačné vlastnosti nie sú také, aké by mali byť. Vedeli ste o tom, že drevené okná sú v súčasnosti čoraz viac žiadané? Pýtate sa prečo?

Vysoká životnosť dreva niekoľko desiatok rokov

Už na úvod treba dodať, že drevo je prírodný materiál s nezameniteľnou charakteristikou, ktorá pôsobí mimoriadne útulným a teplým dojmom. Ak si myslíte, že drevené okná sú nemoderné a hodia sa skôr na chaty či na chalupy, asi vás vyvedieme z omylu. Drevené okná sa vyrábajú už niekoľko desiatok rokov, keďže žiaden iný materiál nedisponuje takou životnosťou ako práve drevo. Vďaka kvalitnému spracovaniu povrchu a výberu kvalitných náterov sa nemusíte obávať, že by sa drevo behom pôsobenia poveternostných vplyvov znehodnotilo či iným spôsobom poškodilo. Vedeli ste, že eurookná môžu aj po tridsiatych rokoch vyzerať stále ako nové? Moderné, ekologické, ba dokonca zdravotne nezávadné farby sú nielen odolné voči UV žiareniu, ale tiež zaručujú brilantnú farebnosť a prirodzený vzhľad dreva počas nasledujúcich rokov.

Kvalitné vchodové dvere sú základ!

Pochopiteľne, že kvalitné vchodové dvere sú základ, a to hneď z viacerých dôvodov. Dvere, ktoré sú vstupom do domu, resp. bytu nás chránia pred prípadným požiarom, výborne odolávajú mechanickému poškodeniu i vonkajším poveternostným vplyvom. Rustikálne vchodové dvere sú ideálnou voľbou pre všetkých tých, ktorí sú zástancom rustikálneho štýlu, naopak, moderné vchodové dvere môžete zvoliť vtedy, ak uprednostňujete nadčasové kúsky, ktoré je ľahké skombinovať s ostatnými prvkami vo vašej domácnosti. Tak čo poviete, už máte predstavu o tom, ako by mal vyzerať váš vytúžený domček?

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.