|

Čo zaručene nesmie chýbať v batožine každého turistu?

Čo zaručene nesmie chýbať v batožine každého turistu? - obrázok

Jeseň už pomaličky prišla a vy sa tešíte na turistiku? Počasie vás síce môžu trošku vystrašiť, najmä ranné hmly. Ak ale predsa len túžite zažiť peknú jesennú turistiku, či už do turisticky vyhľadávaných Tatier, alebo niekde inde, pripravte sa na ňu zodpovedne. Riziko zmeny počasia počas turistiky je podstatne väčšie ako cez letné mesiace. Čo si ale zaručene nesmiete zabudnúť so sebou vziať na turistiku?

Náhradné oblečenie

Počas jesene, kedy sa počasie môže zmeniť naozaj kedykoľvek, by ste mali mať so sebou náhradné oblečenie. Akonáhle zmoknete, nebude vám príjemné behať po horách s mokrým tričkom a nohavicami. Ak sa vám dá, prezlečte sa. Vyhnete sa tak nachladnutiu a PN.

Ďalekohľad

Ak si chcete vychutnať krásne výhľady, povinnosťou bude, aby ste mali nachystaný ďalekohľad. Budete mať možnosť dovidieť do diaľky bez toho, aby ste mali tie najlepšie dioptrické okuliare. Samozrejme, je nutné, aby ste si vyberali značku, ktorá má na trhu meno. S kvalitným ďalekohľadom uvidíte ďaleko.

Nočné videnie

Vášniví turisti, ktorí milujú hory a radi turistikujú ešte pred východom slnka, ocenia nočné videnie v ruksaku. V prípade, že nebudete mať dostatočné svetlo a viete, že terén nie je príliš bezpečný, aby ste tam kráčali s baterkou v ruke, bude nutné, aby ste si vzali nočné videnie.

Tekutiny

 

Určite nezanedbávajte príjem tekutín. Cez jeseň odporúčame okrem čistej vody alebo minerálky aj niečo teplé. Ak máte radi kávu alebo čaj, môžete si ju so sebou vziať do termosky. Hlavne – nezabúdajte tekutiny, ktoré uhasia smäd. Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.