|

S celoročným cestovným poistením ostávate v bezpečí počas celej doby vašej cesty

S celoročným cestovným poistením ostávate v bezpečí počas celej doby vašej cesty - obrázok

Celoročné cestovné poistenie je určené pre ľudí, ktorí trávia na cestách podstatne veľa času. Patríte medzi dobrodruhov, ktorí radi cestujú po svete a chodia na turistiky, alebo ste študentom či pracujúcim v zahraničí? Tak nečakajte a prečítajte si o výhodách uzavretia cestovného poistenia na celý rok. Nemusíte tak pred každou cestou myslieť na to, že musíte uzavrieť ešte poistku.

Cestovanie je dnes už úplne iné, ako bývalo v minulosti. Ľudia cestujú viac a častejšie, pohyb ľudí po svete je plynulý a rýchly. To so sebou prináša aj riziká, ktorým sú cestovatelia vystavení. Celoročné cestovné poistenie uzatvoríte raz a chráni vás počas celej doby trvania jedného roka. Získate poistnú ochranu všade na svete pre všetky vaše cesty počas roka. Toto poistenie kryje riziká spojené s cestou, medzi ktoré môže patriť úrazové poistenie, liečebné náklady, poistenie batožiny, poistenie pátrania a záchrany alebo poistenie zodpovednosti za škodu.

Komu bude celoročné cestovné poistenie vyhovovať?

Pre koho je tento typ poistenia teda určený? Pre všetkých ľudí, ktorí cestujú súkromne, či pracovne na služobné cesty niekoľkokrát ročne. Taktiež pre tých, ktorí vykonávajú rizikové povolanie alebo rizikové športy v zahraničí, a takým, ktorí vedia, že im hrozí týmito vplyvmi poistná udalosť v dôsledku úrazu. Všetko závisí tiež od toho, či cestujete len po Európe alebo chodíte ďalej do sveta a tiež treba dbať do úvahy početnosť vašich ciest.

Treba si dopredu zistiť a prerátať, aké poistenie sa vám najviac vyplatí. Nezabúdajte, že v niektorých krajinách je poistná suma za liečebné náklady skutočne vysoká, vyberte si preto  radšej produkt s neobmedzeným krytím liečebných nákladov. A v neposlednom rade zvážte, na akú dlhú dobu chcete vycestovať a podľa toho si premyslite, čo je pre vás výhodnejšie. Celoročné cestovné poistenie si určite uzavrite v prípade viacnásobných, či kratších ciest do zahraničia.

Aké typy poistení máte na výber?

Na trhu je v ponuke viac druhov cestovného poistenia, tie najznámejšie typy produktov celoročného cestovného poistenia sú však tieto:

  1. Celoročné cestovné poistenie pre viacnásobné vycestovanie počas roka, kedy jedna cesta do zahraničia nepresiahne 90 dní. Niektoré poisťovne majú limit od 30 do 45 dní.

  2. Celoročné cestovné poistenie, kedy nie je nutné vrátiť sa do rodnej krajiny počas roka. Toto poistenie je veľmi výhodné pre študentov alebo au-pair, ktorí sa dlhodobo zdržiavajú v zahraničí a často sa v danom roku domov nevrátia.

  3. Individuálne viacročné cestovné poistenie.

  4. Celoročné cestovné poistenie do hôr, ktoré kryje aj náklady spojené s privolaním a zásahom Horskej záchrannej služby.

Aké sú možnosti uzatvorenia cestovného poistenia?

V dnešnej modernej dobe je samozrejmé, že si poistenie môžete uzatvoriť online – pomocou pár kliknutí, pričom jedno z najvýhodnejších online cestovných poistení v súčastnosti poskytuje poisťovňa ERGO. Cestovné poistenie je tiež možné vybaviť telefonicky, a taktiež sa samozrejme dá uzatvoriť osobne. Pracovník poisťovne vám najlepšie zodpovie všetky zvedavé otázky a priblíži vám vaše povinnosti, výhody a podmienky samotného cestovného poistenia. Môžete si tak čo najľahšie vyskladať poistenie podľa vašich predstáv.

Plusy celoročného poistenia

Ak patríte k ľuďom, ktorí skutočne počas roka veľa cestujú, odporúčame uzavrieť celoročné cestovné poistenie. Nejde len o vašu ochranu a bezpečnosť na cestách, ide aj o vaše peniaze. Tým, že si kúpite ročné cestovné poistenie výrazne šetríte peniaze, čím sa zvyšuje váš pokoj v mysli.

Cestovanie je spojené s aktívnym využívaním voľného času, sprevádzaným návštevou kultúrnych pamiatok a rozličných lokalít danej krajiny, nákupmi, športom a návštevou športových a kultúrnych podujatí. Vplyvom týchto aktivít v rámci vášho voľného času sa však zvyšuje riziko úrazu, ochorenia, či zranenia. Aby toho nebolo málo, tieto nepríjemné skutočnosti sú sprevádzané faktom, že zdravotná starostlivosť o vás sa môže vyšplhať na vysoké sumy a finančné náklady sú pre vás obrovskou záťažou.

Preto, ak sa vyzbrojíte proti týmto hrozbám a zabezpečíte si ochranu seba a svojho zdravia včas, nemusíte sa vôbec báť o vaše zdravie a peniaze. Môžete si tak v pokoji vychutnať vaše cesty počas celého roka.

A či už ide o cesty súkromné, pre ktoré ste sa rozhodli v rámci vášho voľného času, či cestujete za rodinou alebo na návštevu za priateľmi, prípadne je vaša cesta spojená s pracovnými povinnosťami, nemusíte mať tak na pamäti neustále otázku „Čo ak sa niečo stane?“ S kvalitným celoročným cestovným poistením máte tú najlepšiu ochranu pri cestovaní a na cesty sa môžete zbaliť kedykoľvek.

 

Nezabudnite, celoročné poistenie vám platí aj vtedy, ak sa v sobotu ráno rozhodnete spraviť si malý výlet do Viedne alebo idete za kúpaním do Chorvátska. Akonáhle prekročíte hranice, cestovné poistenie začína platiť. Nešťastie vás totiž môže postretnúť aj kilometer za hranicami...Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.