|

Spolu s krátkymi sukňami prichádzajú aj lepšie časy. Naozaj?

Spolu s krátkymi sukňami prichádzajú aj lepšie časy. Naozaj? - obrázok

Poznáme to všetci. Spolu s príchodom lepšieho počasia sa ženské sukne začínajú neustále skracovať. Dokáže tento jav ovplyvniť správanie na trhu natoľko, že to spôsobí jeho bleskové posilnenie a rast?

Poznáme to všetci. Spolu s príchodom lepšieho počasia sa ženské sukne začínajú neustále skracovať. Dokáže tento jav ovplyvniť  správanie na trhu natoľko, že to spôsobí jeho bleskové posilnenie a rast? V štatistike a ekonómii sa môžeme stretnúť s rôznymi paradoxmi a zdanlivo bláznivými teóriami, takže by to nebolo až také prekvapujúce.  Myšlienka  jednej takejto teórie (na prekvapenie pochádzajúcej z USA) spočíva v tom, že kratšie sukne majú tendenciu objaviť sa v čase, keď všeobecne dôvera spotrebiteľov a vzrušenie sú vysoké, čo znamená, že trhy sú optimistické. Naproti tomu, teória hovorí, že dlhé sukne sa nosia viac v časoch strachu a všeobecnej beznádeje, čo naznačuje všeobecný pokles.

Hoci niektorí investori môžu tajne veriť v takéto teórie (v bláznivom svete ekonomických špekulácií sa ich nájde určite dosť),  skúsení analytici a investori sa zhodujú na tom, že namiesto skúmania dĺžky sukne , by sa mali prijímať správne investičné rozhodnutia so zameraním na základné trhové ukazovatele a údaje. Aj keď pri výpočtoch korelácii medzi dĺžkou sukne a trhovým rastom sa netypicky vykazuje prítomnosť istej nadväznosti, nastoľuje to len ďalšiu ukážku toho, aká vie byť štatistika nevypočítateľná.

zdroj: Autor

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.