|

Čo znamená refinancovanie hypotéky?

Čo znamená refinancovanie hypotéky? - obrázok

Hovorí vám niečo pojem „refinancovanie“? V poslednej dobe sa s týmto pojmom môžeme stretnúť pomerne často, stačí si zapnúť televíziu a vypočuť si niekoľko reklám mnohých našich bánk. Avšak viete, kedy sa refinancovanie skutočne vyplatí?

Uvažujete o prechode s hypotékou do inej banky?

Najskôr si vysvetlíme, čo je to vôbec refinancovanie. Ide totiž o splatenie pôvodného úveru v existujúcej banke úverom iným a pokračovaní v splácaní. Ak vám teda končí fixačné obdobie hypotéky, môžete uvažovať o prechode s hypotékou do inej banky, ktorá vám ponúka výhodnejšie podmienky. Tu však nastáva otázka: „Kedy je refinancovanie skutočne výhodné?“ V tomto vám môže poradiť Hypotekárny špecialista, ktorý porovná podmienky a sadzby jednotlivých bánk, vrátane všetkých poplatkov a na základe dôkladnej analýzy navrhne pre vás najoptimálnejšie riešenie, ktoré bude vyhovovať vašim očakávaniam. 

Porovnajte hypotéky len za pomoci odborníka!

 

Aby ste si skutočne splnili sen a najvýhodnejšia hypotéka sa stala konečne realitou, dôkladne sa zaujímajte o úrokovú sadzbu, ale aj výškach poplatkov ako už bolo spomenuté. Banky sa totiž ďalej líšia v prístupe k špecifickým situáciám, do ktorých sa môžu ich klienti dostať. Refinancovanie môžete zvážiť aj v situácií, kedy banka nechce ani len počuť o navýšení hypotéky. Banky by mali umožňovať za určitých podmienok refinancovanie bez dokladovania príjmov, čo v praxi znamená, že pokiaľ sa u vás nezmenila od poslednej hypotéky rodinná situácia, nebude vám robiť žiadne problémy a nepotrebujete mať doklady o vašom aktuálnom príjme. Avšak treba dodať, že vzhľadom k aktuálnej situácií, a teda množstvu bánk, ktoré u nás pôsobia, je náročné vykonať porovnanie hypoték svojpomocne. V tomto prípade neváhajte a oslovte skúseného špecialistu na hypotéky, ktorý vám pomôže nájsť najvhodnejšie riešenie. Vy tak ušetríte množstvo času, energie, ale i nákladov! Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.