|

Top tipy pre jednoduchú fakturáciu

Top tipy pre jednoduchú fakturáciu - obrázok

Posielanie faktúr je tá najväčšia radosť, ktorú môžeme pri podnikaní zažiť, teda možno okrem toho, keď nám peniaze z vystavenej faktúry cinknú na účet. Samotné vystavovanie faktúr však môže byť pre niektorých ľudí zdĺhavé alebo dokonca náročné. Pozrite sa na naše tipy, ktoré vám pri ich vystavovaní pomôžu.

Vystavujte faktúry okamžite

Dokončili ste a odovzdali objednanú prácu? Okamžite vystavte faktúru a dodajte ju spoločne s vašim produktom. Budete si tak istí, že nezabudnete fakturovať dôležitú zákazku a neprídete o peniaze. Niektorí klienti vás neupozornia, že ste faktúru nevystavili a budú ľudovo povedané čušať. Ak si zvyknete vystavovať faktúru hneď, máte istotu, že nezabudnete.

Vytvorte si template mailov

Vytvorenie takzvaných mustrov vám zaberie zopár minút a budú vám slúžiť celé roky. Prvý muster si vytvorte pre mail, ktorý posielate so zálohovou faktúrou.

Ako druhý muster si vytvorte mail, ktorý posielate pri posielaní finálnej faktúry. Vždy ho len skopírujete, prepíšete meno a sumu a posielate.

Tretí muster si vytvorte ako upomienku k neuhradenej faktúre. Mail by mal byť maximálne zdvorilý. Vysvetlite v ňom, že faktúra je pred dátumom splatnosti, prípadne že už je po dátum splatnosti a vy očakávate jej skoré vyplatenie.

Žiadne ručné vypisovanie

Faktúry vypisujte pomocou niektorého zo zadarmo dostupných online nástrojov. Tieto nástroje za vás doplnia údaje o vašej aj cieľovej firme alebo osobe. Ručne vypisované fakturačné knihy takto jednoducho nahradíte. S vystavovaním faktúr vám môže pomôcť aj účtovníčka.

Zakladajte po rade

Faktúry si zakladajte po rade do jedného šanóna. Každú jednu si poctivo vytlačte a uložte do euroobalu. Na konci roka ich len všetky odovzdáte účtovníčke, ktorá si spolu s výpisom účtu a ostatnými vašimi zárobkami už ľahko poradí.

Ak máte s fakturáciou akýkoľvek problém, nechajte si poradiť od profesionálov v účtovníctve.Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.