|

Potrebujete životopis aj na brigádu?

Potrebujete životopis aj na brigádu? - obrázok

Mnoho z vás je možno zvedavých na otázku, či je potrebné predkladať životopis, aj keď sa zaujímate "len" o brigádnickú príležitosť, a nielen o pracovnú pozíciu. O tejto téme si povieme v dnešnom článku.

Brigády a životopis - áno či nie?

Ak ste si chceli niekedy privyrobiť a čítali ste inzeráty na brigády, mohli ste si všimnúť, že väčšina inzerentov a potenciálnych zamestnávateľov nevyžaduje zaslanie životopisu. A preto aj väčšina zo záujemcov životopis na brigádnické pozície neposiela. Je to však správne? Alebo by sme sa mohli lepšie spýtať - nezvýšia sa vaše šance na prijatie tým, že pošlete spolu s reakciou na inzerát aj váš štruktúrovaný životopis?

Z pohľadu človeka, ktorý zadáva dopyt po práci, by sme zaiste odpovedali áno. Tak prečo to nerobí každý? Na túto otázku nie je jednoduchá odpoveď. Jednou z príčin (okrem lenivosti alebo nevedomosti) môže byť aj to, že mnohí nechcú zdieľať s neznámymi svoje osobné údaje. To sa dá pochopiť. Preto vám povieme ako na to.

Brigádnický životopis

Vytvorte si dva typy životopisov. Jeden bude váš osobný, v ktorom budete mať všetko, čo sa vyžaduje (ten vám poslúži keď si budete hľadať dlhodobejšiu prácu), a druhý budete posielať kvôli brigádam. Do takéhoto životopisu neuvediete citlivejšie informácie, ktoré nechcete kdekomu prezradiť, napríklad nespomeniete presný dátum narodenia (vek je však dobré uviesť z mnohých dôvodov, jedným z nich je aj otázka odvodov) alebo vaše rodné mesto. Tiež nemusíte presne vymedzovať roky a navyše sa oplatí pripísať vaše predchádzajúce brigádnické posty, ktoré by bolo inak zbytočné písať (ak sa uchádzate o prácu, brigády neuvádzajte, pokiaľ nesúvisia s budúcou vykonávanou činnosťou).

Keď budete mať vytvorený tento druhý životopis, posielajte ho ak prílohu emailov v pdf formáte ako odpoveď na inzeráty brigád. A sledujte ako sa budú vaše šance zvyšovať.Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.