|

Tipy pri výbere športových hodiniek

Tipy pri výbere športových hodiniek - obrázok

Výber športových hodiniek je oveľa ťažší ako sa môže na prvý pohľad zdať. Kým pri hodinkách na bežné nosenie vyberáte podľa toho, či chcete ručičkové alebo digitálne, alebo či vám viac vyhovuje kožený alebo plastový remienok, pri hodinkách na šport musíte brať do úvahy oveľa viac faktorov.

Pred samotným výberom si odpovedajte na základné otázky:

Na aký typ športu chcete hodinky primárne využívať?

Športové hodinky sa totiž líšia v tom, na aké športy sú určené. Napríklad, hodinky určené na beh alebo jogging obsahujú funkcie ako časovač, medzičas či GPS. Niektoré dokonca sledujú dodržiavanie pitného režimu. Hodinky na skialp a horolezectvo vám, okrem základných funkcií, ukážu aj nadmorskú výšku či počasie. Preto je potrebné uvedomiť si, čo chcete aby hodinky ukazovali pri tom-ktorom športe.

 

Aký máte rozpočet?

S prvou otázkou priamoúmerne súvisí aj cena hodiniek. V jednoduchosti platí, že čím viac a zložitejších funkcií, tým vyššia cena. S funkciami ako ukazovateľ nadmorskej výšky (pri hodinkách na hory) či ukazovateľ prílivu a odlivu (pri surfových hodinkách) sa môže cena hodiniek vyšplhať na stovky eur. Zvážte preto, či sú pre vás takéto funkcie potrebné. Naozaj potrebujete GPS, alebo vám stačí „len“ chronograf?

 

Keď už máte premyslený typ hodiniek, všímajte si ich vonkajšiu stránku. Tu máme na mysli najmä sklo ciferníka a remienok.

 

Sklíčko môže byť zafírové alebo minerálne. Hlavný rozdiel medzi nimi je taký, že kým zafírové je odolné voči poškriabaniu, minerálne je odolnejšie voči rozbitiu. Pre športové je teda vhodnejšie minerálne.

 

Čo sa týka remienka, nie všetky sú vhodné na šport. Vyhnite sa koženým a kovovým. Kožené náramky sa totiž zvyknú rýchlo opotrebovať a napáchnuť. Kovové (najmä titánové) sú síce odolné, no sú i ťažké. Najvhodnejšie sú silikónové – sú ľahké, vodeodolné a nepotí sa pod nimi zápästie tak, ako pri kožených. Tu dávajte pozor i na rôzne ozdoby, ktoré sa pri namáhavom využívaní ľahko zničia.

 

 

Či už vyberáte hodinky z nižšej alebo vyššej cenovej kategórie, vždy si pozorne prečítajte aj „podmienky používania“ alebo „odporúčania pre používanie“. Vyhnete sa tým možným komplikáciám v prípade reklamácie. Nezabudnite tiež, že seriózny predajca by vám mal vždy pomôcť a poradiť s výberom.

 

Zdroj obrázku: wikimedia.comOhodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.