|

Nerušiť! ViaNocujem.

Nerušiť! ViaNocujem. - obrázok

"Chcete si na vianočných dobrotách zamaškrtiť už teraz?" Vezmite si do školy pod pazuchu adventný kalendár a odpočítavajte dni do Vianoc. A keďže sú už teraz za výhodnú cenu, bude lepšie, ak si kúpite rovno tri. Zídu sa.

Vianoce sú totiž o 3 mesiace. 

Koniec koncov, koho to prekvapuje, veď aj škola sa tento rok opäť začínala tesne po odložení vysvedčenia. Vôbec by ma to nemalo prekvapovať, no aj tak sa vždy pri prezeraní reklamných letákov príjemne bavím. Iste, viem o čom je marketing, zmarenie trhovej konkurencie, prísť s najlepšou ponukou úplne sčista-jasna, upútať, presvedčiť a blá blá ďalej.

Ale je september. Respektíve jeho druhá polovica. Ako sa má človek tešiť na najkrajšie sviatky roka, keď o nich dookola počúva tri mesiace vopred? Len predvčerom sa niektorým vysokoškolákom začala škola. A dnes mám ísť do obchodu, nakúpiť čokoládových Mikulášov a až do 24.decembra sledovať, ako im bledne čokoláda. Nič proti bielej čokoláde, samozrejme. 

Nemusím nikam ísť a ani nepôjdem. Zatiaľ. 

Budem statočne odolávať nátlaku obchodných reťazcov a budem odhodlane bojovať s nutkaním púšťať si Mariah Carey s jej nesmrteľným vianočným hitom, až pokým ho 3.novembra nezačnú vyspevovať všetky väčšie supermarkety.

Vyhlasujem si "predvianočné moratórium", až pokým Vianoce nebudú aktuálne, t.j. do prvej adventnej nedele.  Potom sa na ne začnem naozaj tešiť.

Potom si kúpim televízny program a budem pri telke spamäti recitovať Tri oriešky pre Popolušku. Potom budem zo špajze kradnúť vanilkové rožteky a vysávať z koberca umelé ihličie. Potom to bude to pravé orechové, vanilkové, škoricové, voňavé, chrumkavé, radostné, láskyplné a čo ešte? No, predsa pokojné :)

A to predsa všetci chceme. Až potom.

Ale teraz idem spať. ViaNocovať.

A ak ma opäť niečo zobudí, spálim to prskavkami z minulého roka.

Elly

 

foto: blog.coastalhome.com.au

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.