|

Kittel dal zbohom žltému dresu a šprintérskym príležitostiam na Okolo Poľska

Kittel dal zbohom žltému dresu a šprintérskym príležitostiam na Okolo Poľska - obrázok

Nemecký šprintér Marcel Kittel na stredajšej etape pretekov Okolo Poľska stratil žltý dres lídra a po prepade sa aspoň zastavil na vedúcej priečke šprintérskeho bodovania (červeno-biely dres). Cyklista však nie je touto stratou vôbec prekvapený – v skoršom interview už predtým prezradil, že s príchodom horských etáp sa takmer určite nebude schopný udržať na prvom mieste (to mu vydržalo prvé štyri etapy). A tak sa aj stalo.

Prepad po prvej horskej etape bol vskutku značný. Z prvého miesta sa zrazu stalo 110. so stratou takmer deväť minút. I keď mnohí, vrátane jazdca predpokladali, že Kittel si žltý dres neprinesie až do konca pretekov, tak aspoň dúfali, že sa mu na štvrtej etape aspoň podarí zašprintovať. Aj tu ale Nemec zaostal za očakávaniami. Pri záverečnom stúpaní mu neostala energia na prenasledovanie úniku a s poľavením si nechal zobrať žlté tričko.

Jazdec po pretekoch priznal, že etapa bola ťažšia ako predpokladal. Podľa jeho slov sa v pelotóne nenašiel jediný tím ochotný prenasledovať únik a strata sa tak pomaly prehlbovala. V záverečnom stúpaní sa takisto prejavila aj únava. Samotné prevýšenie bolo údajne väčšie o akom boli jazdci informovaní.

Kittel je aj napriek všetkému spokojný so svojim výsledkom a výsledkom tímu. Ten podal celkom slušný výkon a namiesto žltého dresu má teraz aspoň červeno-biely. Jednému cyklistovi z tímu sa navyše podarili skončiť piaty (Luka Mezgec).

Ako bolo povedané, Nemec si teda prezliekol dresy a je pripravený bojovať ďalej. Čo sa týka šprintérskych príležitostí, tak tu už cyklista asi veľa vody nenamúti, keďže preteky sa presunuli do hôr. To mu však so slušným náskokom nebráni v ambíciách ponechať si aspoň súčasný dres. Jeho bezprostrednými rivalmi sú cyklisti, ktorí sa v posledných etapách ocitávali na popredí únikov. Ak sa ale nič výrazne nestane, tak šprintérske tričko by malo byť garantované.

Jednou z najdôležitejších etáp teraz bude časovka. V tej by mohol byť Kittel zajazdiť v porovnaní s konkurenciou celkom slušne. O všetkom sa rozhodne už v najbližších dňoch.

 

Kittelovi by po vynechaní Tour de France zvíťazenie v bodovacej súťaži naozaj padlo vhod. Zvýšené sebavedomie by sa následne mohlo pozitivéne prejaviť na nastávajúcich Majstrovstvách sveta v Richmonde. Fanúšikom nemeckého cyklistu teraz neostáva nič iné, len tipovanie na jeho dobré výsledky (napríklad prostredníctvom bet365). Po Okolo Poľska sa potom môžu pripraviť na poslednú z veľkých pretekov sezóny – Vuelta a España. Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.