|

Real klesol po prehre s Villarrealom na tretie miesto

Real klesol po prehre s Villarrealom na tretie miesto - obrázok

Nedeľná prehra Realu Madrid s tímom Villarreal spôsobila pokles bieleho baletu na tretie miesto tabuľky tesne pod vedúce tímy Barcelona a Atletico Madrid. Real bude mať teraz určite čo doháňať. Skorší debakel s Barcelonou a posledná prehra s Villarrealom nielenže podlamuje morálku hráčov, ale takisto aj navyšuje bodovú stratu na prvé dva tímy (momentálne päť bodov).

Villarrealu stačil na výhru iba jediný gól

Villarreal sa postaral o plný bodový zisk strelením iba jediného gólu, a to z kopačky Roberta Soldada v ôsmej minúte stretnutia. Realu sa podarilo na inkasovaný gól výraznejšie odpovedať až v druhej polovici stretnutia, no nadarmo. Výsledok ostal nezmenený.

V porovnaní s veľkou prehrou proti Barcelone je prehra 0:1 relatívne v poriadku, avšak Real si nemôže dovoľovať prehrávať zápasy proti tímom z nižších miest tabuľky. Spomínaná päťbodová strata na prvé dva tímy tabuľky je na druhej strane spektra sprevádzaná iba dvojbodovým náskokom nad štvrtým tímom Celta Vigo, a to nedáva tímu príliš veľa priestoru na chyby.

Tlak na Beniteza sa navyšuje

Súčasný stav bude znamenať ešte viac tlaku na trénera Rafaela Beniteza. Kouč mal za sebou celkom náročný mesiac, počas ktorého utrpel už menovanú prehru s Barcelonou 0:4, prehru s Villarrealom a taktiež aj diskvalifikáciu z domáceho poháru Copa del Rey. Nie je preto prekvapením, že vedenie nie je so súčasným stavom tímu príliš spokojné.

 

Real v poslednom čase ako keby stojí v tieni svojej predošlej formy. Cez víkend sa výkon tímu len zďaleka podobal na ten, ktorý sa postaral o absolútnu demoláciu Malma 8:0. Za očakávaniami predovšetkým zaostáva dvojica Cristiano Ronaldo a Karim Benzema.

Real nezaváhal ako jediný

Okrem Realu trochu zaváhala aj Barcelona. Tej sa v sobotňajšom stretnutí podarilo stratiť dvojgólové vedenie nad Deportivom a výsledná remíza spôsobila, že Atletico Madrid (ktoré vyhralo nad Bilbaom) má teraz rovnaký počet bodov, 35.

 

Ako sú na tom tímy v našej domácej lige? Prekvapivé výsledky superligy si momentálne odnáša tretia Myjava. So ziskom 35 bodov sa dostala dva body nad štvrtú Žilinu a od prvého Trenčínu ju delí iba Slovan. Oba tímy majú však rapídny náskok, takže ich dobehnutie Myjavou ostáva podobne ako v prípade Realu otázne.Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.