|

Ako chrániť a starať sa o svoju pleť, keď idete lyžovať

Ako chrániť a starať sa o svoju pleť, keď idete lyžovať - obrázok

Dnes už je samozrejmosťou, že počas horúcich letných dní potrebuje nielen pri opaľovaní chrániť svoju pokožku pred slnkom. Najmä v posledných rokoch, kedy je slnečné žiarenie počas leta oveľa intenzívnejšie.

Lenže na horách platí to isté. Či je zima, oblačno alebo nie, či sneží alebo svieti slnko, v každom prípade ste vystavený silnému slnečnému žiareniu. Najmä keď sa odráža od snehu.

A nezáleží či ste v lyžiarskom stredisku Ski Tále, ktoré je len 800 m.n.m. alebo brázdite svahy vo výške niekoľko tisíc metrov. Ale to nie je jediný faktor, ktorý môže ublížiť vašej pleti, keď sa lyžujete.

Studený vietor, chlad, suchý vzduch, nadmorská výška, všetky tieto faktory poškodzujú prirodzenú ochranu našej pleti, ktorá spočíva v hydratácií a elasticite pleti.

Aby ste o ňu neprišli, máme pre vás 4 tipy, ako najlepšie ochraňovať svoju pokožku počas lyžovania v horách. A nie sú len pre ženy. Platia rovnako dobre pre mužov, pretože tí tiež nie sú voči týmto faktorom imúnni.

1.       Ochrana voči slnku v podobe spreja alebo krému je povinnosťou každý deň bez ohľadu na počasie. Pôsobí preventívne proti priskorým známkam starnutia, straty pružnosti pleti, podráždeniu, slnečným popáleninám.

2.       Nepoužívajte bežný krém na pleť pred lyžovaním. Vyberte si krém s vysokým obsahom tuku. Bude vám slúžiť ako ochrana, ktorá udrží prirodzenú vlhkosť pleti a zabráni omrzlinám.

3.       Pri lyžovaním sa vyhnite parfémom alebo vôňam.

4.       Starostlivosť nekončí ani keď dolyžujete a idete do baru alebo na večeru. Po dlhšom lyžovaní vám pokožka „vysmädne“. Použite pleťovú vodu po opaľovaní s regeneračným účinkom.

Užite si lyžovanie naplno.

Článok pre vás pripravil hotel Partizán www.partizan.sk.

Viac  možnostiach ubytovania v Tatrách na zimnú lyžovačku.

 

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.