|

3 efektívne pomôcky na domáci fitness tréning

3 efektívne pomôcky na domáci fitness tréning - obrázok

Ako cvičiť doma a pritom účinne?

Dá sa to vôbec, alebo je lepšie utekať do najbližšej posilňovne v novom fitness oblečení a zakúpiť si minimálne polročnú permanentku?

Po pravde, nie každý má možnosť ísť si zacvičiť s profesionálnym trénerom, preto mnohí skúšajú cvičenie v domácom prostredí. A čuduj sa svete, s použitím tých správnych pomôcok môže byť aj cvičenie bez drobnohľadu profesionála tiež veľmi efektívne. S akými? 

1. Fit s fit loptou

Možno ju už doma máte, možno ešte nie, v každom prípade je fit lopta skvelou pomôckou pri domácom cvičení. Cvičiť s ňou je totiž nielen veľmi jednoduché, ale je to taktiež veľká zábava. Naviac pri cvičení s fit loptou zapájate aj svaly, ktoré ste predtým nikdy neposilňovali. Ide preto o veľmi účinnú fitness pomôcku ideálnu na precvičenie všetkých telesných partií. 

2. Posilňovanie s činkami

Činky, kto by ich nepoznal a minimálne raz s nimi necvičil? Veď ide o základný posilňovací nástroj, bez ktorého sa žiadny človek, ktorý chce nielen cvičiť, ale aj posilniť svalstvo, nezaobíde. Obrovskou výhodou činiek je veľký výber a pomerne nízke ceny. Stačí si už len vybrať vhodnú hmotnosť činiek, prípadne aj praktické fitness rukavice, vďaka ktorým sa vám činky nezošmyknú z rúk a môžete ísť na to!

3. Domáci fitness so švihadlom

A čo tak pohľadať švihadlo? Skákanie cez švihadlo je totiž úžasným kardiovaskulárnym cvičením, ktoré nielenže spevní množstvo svalov v spodnej časti tela, ale aj zlepší celkovú fyzickú kondíciu. A o tom, že skákať cez švihadlo je veľká zábava, snáď ani netreba hovoriť...

Tak čo vy na to, máte doma tieto skvelé a nenáročné fitness pomôcky? Ak áno, už žiadne výhovorky a hurá do cvičenia!

 

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.