|

Ceny poistiek aj naďalej porastú

Ceny poistiek aj naďalej porastú - obrázok

Na Slovensku povinné zmluvné poistenia vozidla ponúka až 12 poisťovní a ceny pzp máme medzi najnižšími v rámci EÚ. To spôsobuje niektorým poisťovniam značné problémy s nerentabilitou.

V najbližšom období sa očakáva, že ceny povinného zmluvného poistenia porastú nahor. Príčina nárastu cien je silná konkurencia potlačila ceny pzp poistenia príliš nízko. Na Slovensku povinné zmluvné poistenia vozidla ponúka až 12 poisťovní a ceny pzp máme medzi najnižšími v rámci EÚ. To spôsobuje niektorým poisťovniam značné problémy s nerentabilitou. V konečnom dôsledku na to doplatí držiteľ vozidla, ktorý sa v prípade škodovej udalosti stretne s nevôlou poisťovne preplatiť škody.

Podmienky pzp u konkurencie

Ak sa teda nechcete beznádejne naťahovať s poisťovňou o vysporiadaní poistnej škody, porovnajte si podmienky viacerých poisťovní. Najjednoduchšie to bude s online kalkulačkou pzp poistenia, ktorá vám rýchlo a jednoducho ukáže aké ceny a výhody máte v jednotlivých poisťovniach. Dajte si záležať na kvalite a služieb a plnenia poistných udalostí. Porovnajte si, čo vám jednotlivé poisťovne ponúkajú a vyberte si, čo je pre vaše vozidlo najvýhodnejšie.

Cena pzp poistenia nestačí

Výber povinného zmluvného poistenia len na základe zmluvy je veľmi slabé rozhodovanie. Najnižšia cena vôbec nemusí znamenať najmenej problémov. Síce budete pár rokov platiť nižšiu poistku avšak príde škodová udalosť a poisťovňa vám ju nebude chcieť preplatiť. Poisťovňa sa začne dožadovať dôkazov, bude sa vyhýbať zlikvidovaniu poistnej udalosti. Koniec koncov to budete vy, kto celú poistnú udalosť zaplatí. A vyjde vás to určite drahšie ako keby ste tie dlhé roky platili vyššiu poistku. Popýtajte sa aj svojich známych, kde majú uzatvorenú pzp poistenie a ako sú s ním spokojní. Veľa informácií, recenzií nájdete predsa aj na internete. Bola daná poisťovňa voči platcovi pzp poistenia solventná? Aký bol priebeh riešenia celej poistnej udalosti? Toto sú kľúčové otázky, na ktoré by ste mali vedieť odpoveď.

Myslite aj na pripoistenia

 

Ak chcete mať maximálnu možnú istotu, že v prípade poistnej škody sa o všetko postará poisťovňa. Priplaťte si k povinnému zmluvnému poisteniu aj rôzne pripoistenia. Ak jazdíte v oblasti kde je zvýšený výskyt vysokej zveri, pripoistite si vaše vozidlo proti zrážke so zverou. Bývate v oblasti kde zvykne príroda ukazovať svoju moc? Potom by súčasťou vášho poistenia malo byť aj pripoistenie voči prírodným živlom. Taká povodeň či erózia pôdy môže vášmu vozidlo spôsobiť veľké škody. Dlhé dokazovanie vás čaká aj v prípade prasknutého čelného skla spôsobeného vymrštením kameňa spod vozovky. Túto situáciu jednoducho vyriešite pripoistením čelného sklaOhodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.