|

Rada pre tehotné – ako dopĺňať potrebné vitamíny a minerály?

Rada pre tehotné – ako dopĺňať potrebné vitamíny a minerály? - obrázok

Ste tehotná žena a neviete si dať rady s výživou? Cítite, že vďaka rôznym výživovým obmedzeniam vám chýbajú mnohé potrebné látky? Nezúfajte, sú tu doplnky stravy pre tehotné!

To, že život tehotných žien rozhodne nie je žiadna sranda, vieme asi všetci. Neustále obmedzenia pohybu, nemožnosť vykonávať veľa vašich obľúbených aktivít, hmotnosť navyše a v neposlednom rade aj obmedzenia výživy, ktoré pocítite snáď najviac. Ako tehotná žena si toho musíte odpustiť fakt veľa. Vyhýbať by ste sa napríklad mali kyslým potravinám, ako napríklad citrónu a paradajkám. Samozrejmosťou je vyškrtnutie jedál, ktoré sú ťažké na strávenie a nadúvajú, ale aj potravín, ktoré majú výraznú chuť, ako napríklad čili alebo cesnak. Po odstránení všetkých týchto typov potravín a ešte aj mnohých iných vám zostanú tak akurát oči pre plač. Prijímať všetky potrebné minerály a vitamíny pre tehotné je z takto obmedzeného jedálnička prakticky nemožné. Vyskladať si jedálniček tak, aby obsahoval všetko potrebné je tiež prakticky nemožné, preto vám nezostáva nič iné, ako sa uchýliť k iným, oveľa jednoduchším riešeniam.

Doplnky stravy – skutočne tak dobré?

Správna výživa v tehotenstve, teda prijímanie všetkých potrebných minerálov a vitamínov sa postará o to, aby samotné tehotenstvo a dojčenie prebiehalo čo najhladšie a najzdravšie. Jednoduchým spôsobom, ako potrebné látky v tehotenstve doplniť, sú doplnky stravy, napríklad MamaDHA. Jej hlavnou zložkou je DHA – kyselina z omega3, ktorá je podporená jódom, horčíkom, vitamínom D a dôležitou zložkou je aj kyselina listová. Zároveň však MamaDHA neobsahuje vitamín A a železo, s ktorým má mnoho žien v tehotenstve problém a predpisuje ich priamo gynekológ. MamaDHA je tak bezpečná a vhodná pre každú tehotnú ženu. Tak nečakajte a vyskúšajte prípravok MamaDHA aj vy!Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.