|

Parkovanie bez zábran? Ani náhodou

Parkovanie bez zábran? Ani náhodou - obrázok

Čím väčšie mesto, tým viac sa každé parkovacie miesto považuje za posvätnú pôdu. Keď chcete účinne zabrániť tomu, aby na tú vašu robili nájazdy motorizovaní dobyvatelia, je načase poobzerať sa po parkovacích zábranách.

Mechanické

Ak sa vám nelení ovládať parkovaciu zábranu ručne, vystačíte si s mechanickým modelom. K dispozícii máte široký výber pevných, pružných, sklopných či vyťahovacích stĺpikov s bočnými zábranami alebo bez nich, prípadne v podobe malej parkovacej rampy. Keď potrebujete chrániť pred neželaným vjazdom viac parkovacích miest, možno sa vám bude pozdávať riešenie s reťazovými zábranami. Je samozrejme na vás, aké kritériá rozhodovania si zvolíte – či povrchovú úpravu, odolnosť, spoľahlivosť alebo spôsob ukotvenia či ovládania.

Automatické

Milovníci pohodlia určite ocenia automatické parkovacie zábrany, ktoré svojmu majiteľovi šetria čas a energiu za pomoci elektromotora a diaľkového ovládača. Príjemným riešením sú solárne parkovacie zábrany, ktoré si nevyžadujú pripojenie na zdroj elektriny. Akumulátor sa dobíja vďaka slnečnej energii a stav batérie signalizuje kontrolka. V prípade núdze môžete využiť nabíjanie z elektrickej siete pomocou adaptéra.

Ukotvenie

 

Fixné parkovacie zábrany možno upevniť niekoľkými spôsobmi. Keď nemáte chuť zabetónovať ich do zeme a podklad je dostatočne pevný, budú vám stačiť skrutky. Ak však plánujete umiestniť stĺpik na miesto, ktoré musíte predtým vybetónovať, použite aj kotvovú dosku. Parkovacie zábrany sú odomykateľné manuálnym kľúčom – aj tie, ktoré sú na diaľkové ovládanie - a majú rôzne typy zámok. Uzamknutie je zvyčajne automatické pri vztýčení stĺpika, bez nutnosti použitia kľúča. Parkovacie zábrany sa dajú rôzne kombinovať, vďaka čomu môžete nimi vymedziť parkovací priestor tak, aby to bolo pre vás cenovo čo najvýhodnejšie. Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.