|

Základná údržba auta po zime

Základná údržba auta po zime - obrázok

Zima sa nám už pomaly končí. S príchodom jari preto treba venovať svojmu miláčikovi zvýšenú pozornosť.

V prípade, že využívate prenájom auta, tak sa vás to potom netýka. Autopožičovne totiž dbajú na bezpečnosť a spoľahlivosť svojich vozidiel.

Prvou vecou, čo by ste mali po zime spraviť, je svoje vozidlo dôkladne umyť. V zime sa totiž neodporúča umývať vozidlo, keďže sú mínusové teploty. Preto to spravte teraz ako prvé a pekné celé, od podvozku až po vrch. V zime, totiž býva na cestách veľké množstvo soli, ktorá má negatívny vplyv na kovové časti vášho auta. Následne by ste mali skontrolovať, v akom stave sú vaše stierače. Tie dostanú v zime totiž poriadne zabrať. Stačí, aby hrana stierača niekoľkokrát prešla cez tvrdý ľad a už nefungujú na 100%, ako by mali. Najlepšie a najjednoduchšie čo môžete spraviť, je nefunkčné stierače jednoducho vymeniť.

Nové stierače sú dnes už lacnou záležitosťou a ich výmenou sa vyhnete problémom pri stieraní. Keď ste už pri stieračoch, rovno skontrolujte aj kvapalinu do ostrekovačov. S príchodom jari sa nám začína aj oteplovať, čo má za následok, že v blízkej dobe začneme opäť využívať aj klimatizáciu. Keďže v zimnej sezóne ste ju nevyužívali tak často, ako by ste mali, respektíve možno ste ju nepoužili vôbec, mali by ste sa zamerať aj na ňu.

Je potrebné ju dať minimálne dezinfikovať, aby ste si nevpúšťali do vnútra zbytočne baktérie. Ak ste dlhšiu dobu nedopĺňali kvapalinu do klimatizácie, dajte skontrolovať aj ju. Práve ona sa stará o to, že nám počas horúcich dní nie je teplo. No a samozrejmosťou by malo byť, prezuť auto na letné pneumatiky. Ak je vonku viac ako 8°C, zimné pneumatiky prestávajú plniť svoj cieľ a navyše sa veľmi rýchlo opotrebovávajú. Nezabudnite pri výmene na správne výváženie kolies a geometriu. Ak ste sa rozhodli pre požičanie auta, aj táto starosť vám odpadá.

 

 

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.