|

Ako sa veci majú s autom a manželstvom?

Ako sa veci majú s autom a manželstvom? - obrázok

Keď ste mladý a slobodný kúpa nového auta je jednoduchá. Maximálna suma dostupnej hotovosti / úveru zodpovedá maximálnej výške pohodlia, ktorú si môžete dovoliť.

Keď ste vydatý/á, nákup nového auta je náročnejší, ako sa zdá. Ktoré auto predáme? Kto dostane nové auto? Kto dostane staré auto? Ako praktické by malo byť? Ako elegantné? Aký štýl? Aké auto si môžeme dovoliť? Tieto nezhody môžu vzniknúť nevinne, ale môžu prekvitnúť do serióznejšej situácie.

Kým veľa mužov chce viac áut, než si manželia spolu môžu dovoliť (bez toho, aby obetovali veľkú televíziu), veľa žien chce roztomilé auto s menšou silou než kosačka na trávu (bez toho, aby obetovala nové koberce a záclony). Inými slovami, muži sú z Marsu a ženy sú z ... nejakej planéty, kde farba auta je dôležitejšia ako vozidlo pod náterom.

Ak nie ste perfektne kompatibilný pár, takéto úvahy nakoniec vyústia do boja o moc a môžu trvať mesiace až roky. No zvyčajne páry robia určitý kompromis. Chlap dostane auto, ktoré chce a žena dostane auto, ktoré chce, a potom majú jedno, ku ktorému jeden alebo druhý pretrvávajú  dychtivý odpor.

Ako idú roky, aj vozidlá sa menia: od dvojmiestnych, po päť miestne až po minivany a naspäť na tie, s dvomi sedadlami. Ale boj o moc zostáva. Ak existuje nejaká rada pre mužov, vzdajte sa.

Väčšine žien je menej logická kúpa drahého športového auto, ktoré nie je priestranné a neprináša do rodiny funkčnosť. Chlapi to vidia zase inak. Rýchlosť, kone a lesk a hrdosť.

Ak je jeden z vás menej tvrdohlavý, skúste sa dohodnúť na zlatej strednej ceste. Opel Crossland je výrazný, štýlový a vyniká priestornosťou. Opel Grandland má zase športový charakter, vyniká dobrodružným duchom a je vysoko bezpečný.. V Opel Mokka zase cítite pocit extra pohody, bezpečia, priestoru a konektivity.

 

 

 

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.