|

Ako dokážu pomôcť asistenčné služby?

Ako dokážu pomôcť asistenčné služby? - obrázok

Pri uzatvorení povinného zmluvného poistenia vám poisťovňa určite poskytla aj asistenčné služby.

Sú totiž bežnou súčasťou pzp poistenia. Čo to vlastne tie asistenčné služby sú a kedy sa mi zídu?

Čo sú asistenčné služby?

Asistenčné služby vám poskytne každá poisťovňa pzp poistenia. Líšiť sa môžu rozsahom služieb, avšak vo väčšine prípadov sú tieto asistenčné služby veľmi podobné. Stalo sa vám, že sa vám na ceste pokazilo auto, v ktorom ste viezli svoje deti do škôlky? V takomto prípade môžete na pomoc zavolať asistenčné služby, ktoré vaše auto odtiahnu a zabezpečia vám druhé auto, ktorým sa vy aj vaše deti môžete odviesť. Neviete si poradiť s defektom? Aj vtedy môžete kontaktovať asistenčné služby. Pomôžu vám aj pri zabuchnutí kľúčov či nedostatku paliva alebo vybitej batérií. V niektorých prípadoch sa asistenčné služby vzťahujú aj na zahraničie. Pokazilo sa vám na ceste do zahraničia auto? Cieľ je vzdialený niekoľko stoviek kilometrov a vy sa nemáte kde s rodinou ubytovať? Zavolajte asistenčné služby, radi vám pomôžu a ubytovanie v neznámom prostredí zabezpečia.

Ako kontaktovať asistenčné služby?

Ak nastala na vašom vozidle porucha, stali ste sa účastníkom nehody alebo vám vozidlo ukradli, neváhajte kontaktovať aj asistenčné služby. Číslo nájdete na svojej zmluve, ktoré vám odporúčame si uložiť do mobilu. Určite ho však nájdete aj na internete. Linka asistenčných služieb býva väčšinou dostupná nonstop, a preto by ste ju mali vedieť kontaktovať kedykoľvek.

Doplnok k asistenčným službám

Spomenuli sme prípad, kedy vám poisťovňa na základe asistenčných služieb k povinnému zmluvnému poisteniu poskytne náhradné vozidlo. Musíte uznať, že je to naozaj nadštandardný luxus, ktorý si vyžaduje doplnkové asistenčné služby. Za doplnkové služby si budete musieť priplatiť. Zistite si preto, čo vaše asistenčné služby pokrývajú, na čo máte nárok, ale aj aké doplnkové služby poisťovňa za doplatok ponúka. Sami zvážte, či takýto luxus potrebujete a v prípade potreby si zadovážte aj doplnok k asistenčným službám.Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.