|

Vodiči pozor, leto je pomaly, ale isto v plnom prúde!

Vodiči pozor, leto je pomaly, ale isto v plnom prúde! - obrázok

Ak patríte medzi aktívnych, no zároveň zodpovedných vodičov, ktorým nie je bezpečnosť na cestách ľahostajná, asi si veľmi dobre uvedomujete, že je najvyšší čas prezuť zimné pneumatiky za letné. Leto je totiž pomaly, ale isto v plnom prúde, a práve to nám signalizuje, že zimné pneu môžeme konečne odložiť do garáže.

Pýtate sa, prečo je výmena pneumatík taká dôležitá? Na čo by ste sa mali zamerať pri kúpe nových letných pneumatík?

Výmena pneumatík je potrebná!

Zmes materiálov používaná na výrobu zimných pneu je odlišná od zmesi, ktorá sa používa pri výrobe letných pneumatík. To znamená, že vlastnosti zimných pneumatík sú prispôsobené pri teplotách nižších ako 7 stupňov Celzia a naopak, vlastnosti letných pneumatík sú prispôsobené pri teplotách vyšších ako 7 stupňov Celzia. Dezén zimných pneu je totiž navrhnutý tak, aby uľahčoval prechod vody a zadržoval sneh. Pozitívne vlastnosti pneumatík určených výhradne do zimného obdobia sú v lete v podstate nulové, keďže ovládateľnosť vozidla je v takomto prípade omnoho náročnejšia. Dokonca, ak by ste ponechali zimné pneumatiky počas leta, dochádza k zvýšenej spotrebe paliva, a to pochopiteľne nechce nikto z nás, no nie?

Ušetrite za pohonné hmoty!

Lacné pneumatiky určené na letnú sezónu sú pri vyšších teplotách tvrdšie, čiže dochádza k zníženému valivému odporu, teda pri dlhších trasách si môžete všimnúť, že náklady na pohonné hmoty sú omnoho nižšie.

Nižšia hlučnosť, čo jednoznačne oceníte aj vy

Letné pneumatiky Matador sú vyrobené z tvrdšej zmesi, čiže dochádza k menšiemu opotrebeniu a zníženiu celkových nákladov, ktoré musíte vynaložiť na prevádzku vozidla. Okrem toho dochádza k zvýšeniu komfortu počas jazdy, ale i zníženiu hlučnosti, čo oceníte predovšetkým pri dlhších cestách. Odborníci odporúčajú tiež hliníkové disky, ktoré zlepšujú jazdné vlastnosti vozidla, spotrebu paliva i emisie! 

 

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.