|

Kancelársky trh za prvý štvrťrok roku 2018

Kancelársky trh za prvý štvrťrok roku 2018 - obrázok

Na základe prieskumu uskutočneného agentúrou Research Forum možno konštatovať, že trh kancelárskych priestorov v našom hlavnom meste je rozdelený na nasledujúce časti: centrum mesta, okrajová časť Bratislavy a vnútorná časť Bratislavy.

 

Aký je objem kancelárskych priestorov v Bratislave za prvý kvartál roku 2018? Aký je stav transakcií prenájmu v Bratislave práve za toto obdobie?

Objem kancelárskych priestorov

Kancelárske priestory v Bratislave dosiahli v prvom štvrťroku roku 2018 celkovú ponuku takmer 1,72 milióna m2. Na základe údajov bolo tiež zistené, že väčšina, konkrétne 59% z tejto ponuky tvoria kancelárske priestory v štandarde A, pričom 41% z tejto ponuky tvoria kancelárske priestory v štandarde B. Avšak treba dodať, že v prvom štvrťroku nebola dokončená zatiaľ žiadna kancelárska budova, no v druhom štvrťroku sa očakáva dokončenie kancelárskych priestorov, a to projektu Blumental Offices II, Einsteinova Offices a Westend Plazza. Spomenuté kancelárie Bratislava by mali priniesť na trh viac ako 64000 m2 moderných kancelárskych priestorov, čo je skvelá príležitosť pre podnikateľov, ako rozbehnúť svoj biznis.

Zelená farba budov ako jeden z trendov modernej spoločnosti

Nie je žiadnym tajomstvom, že zelená farba budov je trendom dnešnej modernej spoločnosti. V rámci ponuky kancelárskych priestorov možno konštatovať, že až 28 budov získalo certifikát zelenej budovy, resp. trvalo udržateľnej budovy, a to konkrétne certifikát LEED alebo BREEAM.

Transakcie prenájmu kancelárskych priestorov

Za prvý štvrťrok roku 2018 bola zaznamenaná transakcia prenájmu kancelárskych priestorov, a to vo výmere 6638 m2. Údaje fóra vypovedajú o tom, že dominovali najmä transakcie prenájmu v oblasti IT sektora a profesionálnych služieb. Dalo by sa povedať, že kancelária je využívaná predovšetkým počítačovými expertmi, vzhľadom k tomu, že najvýznamnejšia transakcia bola zaznamenaná v Panorama Business 3, ktorá je vo výstavbe, a to práve v oblasti IT sektora.

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.