|

Vitamíny, ktoré potlačia Vašu nervozitu a úzkosť

Vitamíny, ktoré potlačia Vašu nervozitu a úzkosť - obrázok

Máme veľké množstvo vitamínov, ktoré potláčajú nervozitu u človeka. Takže určite nezabúdajte na také magnézium, vitamín b6 a vitamín B12 pred skúškou.

Magnézium

Ak máme dostatočný prísun horčíka, tak tento minerál, veľmi dobre pôsobí proti stresu, okrem toho napomáha vyrovnávať sa s únavou a stresom, prospieva tiež kvalitnému spánku. Preto je veľmi dobré ak Vám chuť magnézia nevadí, dať si jednu šumivú tabletočku do vody, pre krásny a plnohodnotný spánok. Okrem toho, je veľmi dôležité si uvedomiť, že podporuje koncentráciu, je univerzálny života budič a magnézium veľmi blahodárne pôsobí v období, ženskej menštruácie, pretože odbúrava bolesť a kŕče. Možno aj z tohto dôvodu pôsobí proti nervozite, okrem toho podporuje aj činnosť svalov a mali by sme ho užívať pred zvýšenou aktivitou a po zvýšenej aktivite, vyhneme sa tak kŕčom a poriadnej svalovici. Pokiaľ radi cvičíte, tak magnézium veľmi dobre pôsobí aj pri raste svalov. Okrem iného aj spevňuje kosti a aj kvôli tomu prospieva rastu zubov.

 

Vitamín B6

Je veľmi dobrým pomocníkom červených krviniek. Tento vitamín nájdeme v celozrnné produkty, banány a kvasnice. Vitamín B6 urýchľuje metabolizmus a zmierňuje menštruačné kŕče, presne kvôli tomuto zmierňuje aj nervozitu a úzkosť. Pôsobí aj proti bolestiam a nedostatok tohto vitamínu spôsobuje nedostatok spánku, neschopnosť učiť sa a vypadávanie vlasov.

 

Vitamín B12:

Je nevyhnutným vitamínom pri tvorbe červených krviniek, ktoré sú potrebné pre správny chod ľudského tela. Okrem toho veľmi dobre pôsobí aj na centrálny nervový systém. Tento vitamín veľmi dobre pôsobí na duševné zdravie, ale je veľmi zle vstrebateľný do ľudského tela, pokiaľ máme v tele alkohol. Tento vitamín podporuje vstrebávanie železa, podieľa sa na tvorbe bielkovín a okrem toho podporuje vitamín b12 aj príjem jódu v štítnej žľaze. Nedostatok tohto vitamínu má veľmi zlý vplyv na človeka, pretože nedostatok tohto vitamínu spôsobuje anémiu, pálenie jazyka, poškodenie kostnej drene. Ak máte problém s únavou a dýchacími ťažkosťami, prípadne bolesťami chrbtice určite sa obráťte na tento vitamín.

 

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.