|

Bazén alebo vírivka: Pre čo sa rozhodnete Vy?

Bazén alebo vírivka: Pre čo sa rozhodnete Vy? - obrázok

Bazén a kúpanie v ňom považujú mnohí z nás za skvelý relax, a to nielen v lete, ale počas celého roka.

Na druhej strane stoja relaxačné vírivky, ktoré sú dokonalým spôsobom, ako si užiť pohodový či romantický večer, hoci aj vo dvojici, počas ktorého sa skvelo zregenerujete, fyzicky i psychicky.

Ak teda práve stojíte pred dilemou, či si zabezpečiť bazén alebo radšej vírivku, možno Vám v rozhodovaní trochu napomôžu aj nasledujúce riadky.

Vírivka verzus vonkajšie bazény

 

Jedno ich spája: Nie sú vôbec lacné. O to viac si je treba zvážiť, do čoho investujete. Či uprednostníte priestranné vonkajšie bazény, ktoré Vám však neposlúžia celoročne, alebo sa skôr prikloníte ku kvalitnej vírivke, v ktorej môžete oddychovať aj počas zimných mesiacov.V prvom rade si teda odpovedzte na zásadnú otázku: „Chcete plávať alebo sa "víriť"?“

Ak Vám ide najmä o plávanie, ideálne každodenné, v tom prípade je určite lepšie zvoliť si bazén. Otázkou však ešte ostáva, či si môžete zaobstarať bazén aj do interiéru, ktorý Vám poslúži bez ohľadu na počasie, alebo máte možnosť vyberať iba z bazénov vonkajších. V takom prípade totiž rátajte s tým, že vzhľadom na klimatické podmienky na našom území si v ňom v mrazoch zrejme nezaplávate.

Kto teda túži skôr po relaxe vo vode, ktorý naviac napomáha zlepšovať naše celkové zdravie, tomu odporúčame vírivú vaňu. Pobyt v bublinkách a príjemná masáž, to je zaručený oddych a uvoľnenie, duševných pochodov aj Vášho svalstva.

Zbavte sa stresov vo vírivke

 

Rozhodli ste sa teda pre vírivku? V tom prípade Vám ostáva jediné, no to najdôležitejšie: Vybrať si tú správnu. Čo si pri kúpe vírivej vane všímať a na čo prihliadať?

Základom vírivky je akrylátový bazénik, ktorý by mal byť anatomicky vytvarovaný na sedenie aj na polohu ležmo. Každá dobrá vírivka je taktiež vybavená sedadlami a ležadlami, ktoré sú doplnené tryskami, ktoré smerujú na rôzne časti tela.

Tvar víriviek môže byť rôzny, štvorcový, obdĺžnikový, oválny aj kruhový. Toto je teda na každého osobných, respektíve priestorových predispozíciách.

V neposlednom rade dbajte na vonkajšie osadenie vírivky. Ak je z kvalitného dreva, ktoré uľahčuje vstup aj výstup do kúpeľa, skutočne nie je o čom. Ale pravdaže, koľko ľudí, toľko chutí a ani drevo neulahodí všetkým.

Pri výbere kvalitnej vírivky, v ktorej pobyt bude pre Vás ozajstným plnohodnotným relaxom sa preto držte zlatého pravidla: Čím členitejší bazén, tým je pohodlnejší a ponúka širšie spektrum masáží.

Bolo by totiž veľkou škodou vybrať si vírivku, ktorá nespĺňa požadované parametre kvality a nemôcť si vychutnať dokonalý relax v nej. Ideálne po tom, ako vyjdete vypotení a oddýchnutí z fínskej či inej sauny. Čo Vy na to?

 

 

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.