|

Erektilná dysfunkcia postihuje až pol milióna mužov

Erektilná dysfunkcia postihuje až pol milióna mužov - obrázok

Čo to je? Erektilná dysfunkcia (nazývaná aj impotencia) je veľmi nepríjemný problém, s ktorým sa potýka viac než pol milióna mužov. Pri tejto sexuálnej poruche nedochádza u muža ku stoporeniu penisu, ktoré by bolo postačujúce na uspokojivý pohlavný styk. To má samozrejme potom ďalekosiahli dôsledok na spokojnosť muža, na spokojnosť partnerky, a častokrát to môže vyústiť do rozpadu vzťahu.

Koho postihuje?

Erektilná dysfunkcia postihuje najmä mužov trpiacich telesnou chorobou (na príčine až v 80% prípadov), a tiež mužov trpiacich psychickými problémami (na príčine v 20% prípadov).

Z telesných chorôb sa uvádzajú za príčiny rôzne srdcovo-cievne ochorenia, vysoký krvný tlak, cukrovka, vysoká hladina cholesterolu, obezita, skleróza, tiež rôzne poruchy obličiek. Okrem iného je príčinou aj užívanie niektorých liekov ako sú napríklad antidepresíva, diuretiká (lieky na odvodňovanie), antiepileptiká, antidiabetiká, či antihypertenzíva (lieky na vysoký krvný tlak). Tiež nadmerné užívanie alkoholu, či drog.

Z psychických problémov ide napríklad o nadmerné stresové prostredie, depresie, úzkosti, konflikty prebiehajúce vo vzťahoch, či tiež strach z neschopnosti dosiahnuť erekciu a opätovné sklamanie seba a partnerky.

No a v neposlednom rade za túto sexuálnu poruchu zodpovedá aj vek. Viac ohrozenou skupinou sú muži nad 40 rokov, no výnimkou nie sú ani mladší muži.

Chcem sa jej zbaviť

Ak trpíte erektilnou dysfunkciou, určite chcete vyskúšať všetky možné spôsoby, ako sa jej dá zbaviť. Spôsobov, ktoré môžete skúšať je viac. Môžete napríklad:

·         Zlepšiť svoj životný štýl, prestať piť, fajčiť, začať sa stravovať zdravšie a viac sa hýbať

·         Skúsiť návštevu psychológa, ktorý pre vás zostaví psychologicko-sexuálnu terapiu

·         Vyskúšať vákuovú pumpu, pri ktorej podtlak penis stoporí - názory na túto pumpu sa však líšia, u niekoho funguje, u niekoho nie

·         Vyskúšať aj farmakoterapiu pomocou Viagry

·         Operačným zákrokom si dať voperovať silikónový implantát – ten však penis stoporí navždy

·         Alebo sa môžete vydať prírodnou cestou a vyskúšať Zerex. Ide o prírodnú kombináciu výťažkov z bylín a tiež dôležitých aminokyselín. Zvyšuje chuť na sex a je vhodným riešením pri erektilnej dysfunkcii. Účinky sa dostavujú už do jednej hodiny od užitia tabletky. Vhodné aj pre seniorov. A čo je veľkým pozitívom je to, že nemá žiadne nežiaduce účinky.

 

 Ohodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.