|

Ako sa zbaviť akné a prečo bežné výrobky z drogérie nepomôžu

Ako sa zbaviť akné a prečo bežné výrobky z drogérie nepomôžu - obrázok

Liečba akné alebo mastnej pleti v posledných rokov veľmi pokročila. Otázka, „Ako sa zbaviť akné“, je už zodpovedaná, no počet ľudí, ktorí s ním bojujú aj napriek tomu pribúda. Prečo? Môžu za to zmeny životného štýlu, ktoré majú priamy dopad na hormonálnu sústavu a nesprávny prístup k riešeniu problému.

Ak ste si mysleli, že všetko, čo sa na akné predáva aj akné lieči, ste na omyle. Na našom trhu existuje množstvo produktov, ktoré zaručujú, že vás zbavia vyrážok a mastnej pleti v priebehu týždňa. No výsledok málokto naozaj vidí. Skôr naopak. Pleť je po kúre vyčerpaná a akné sa neskôr vráti v ešte horšej podobe. Zabudnite na experimenty a vyliečte svoje akné raz a navždy. Ako? Odpoveď je jednoduchá, ak sa chcete zbaviť akné, najskôr musíte vedieť ako vzniká.

Tajomstvo úspešnej liečby akné sa skrýva v kožnom maze. Kožný maz vylučujú mazové žľazy a slúži na premastenie pokožky. Bez neho by bola naša koža suchá a neplnila by si svoju ochrannú funkciu. Mazové žľazy sú však ovládané hormónmi, preto sa ich nerovnováhou alebo zmenami môže produkcia a zloženie mazu vymknúť spod kontroly. Nadmerné množstvo kožného mazu, tzv. hyberseborea, následne ústi do mastnej pleti. Mastná pleť sa automaticky nerovná akné, ale je jedným z faktorov, ktoré sa na ňom podieľajú. Tým druhým je zmena hustoty a zloženia kožného mazu (dysseborea).

Maz sa skladá z lipidov, vody, mastných kyselín, vitamínu E a skvalénu. Skvalén je tukovitá látka, ktorá plní dôležité funkcie v bunkách. Pôsobenie hormónov priamo ovplyvňuje zloženie kožného mazu a môže napríklad za znížené množstvo vitamínu E, nepomer v mastných kyselinách alebo oxidáciu skvalénu. To všetko ústi do toho, že maz sa stáva hustejším a upcháva póry. Čo vytvára ideálne podmienky na množenie baktérií a vznik zápalov, ktoré vyrážky sprevádzajú.

Efektívna liečba akné je založená na tom, že sa aktívne pracuje s problémom, a teda kožným mazom. Či už ide o jeho množstvo alebo zloženie. Ak sa teda rozhodnete siahnuť po produkte na akné, mal by korigovať tieto dva nedostatky a zabezpečiť trvalú obnovu rovnováhy kožného mazu. Na rovnakom princípe funguje aj Sébium Global Cover. Akné patrí do rúk dermatológa, preto by ste s jeho návštevou nemali otáľať. Najmä, ak bojujete s jeho zákernejšou formou. Dostatočne rýchle vyhľadanie pomoci liečbu nielen skráti, ale aj predíde tomu, aby ste museli zápasiť s jazvičkami v budúcnosti. Nehovoriac o psychickej nepohode, ktorá ide s akné ruka v ruke.

 

Viac sa dozviete na www.bioderma-sk.comOhodnotiť článok:
Komentáre (0)
Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa prosím prihláste.