novinar.sk novinar.sk Zend_Feed_Writer 1.9.7 (http://framework.zend.com) http://novinar.sk Dočasný výpadok zákaziek? Dobrých zamestnancov neprepúšťajte, požičajte ich iným firmám Fri, 22 Feb 2013 09:26:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/85/docasny-vypadok-zakaziek-dobrych-zamestnancov-neprepustajte--pozicajte-ich-inym-firmam http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/85/docasny-vypadok-zakaziek-dobrych-zamestnancov-neprepustajte--pozicajte-ich-inym-firmam Martin Fodor Martin Fodor Pracovný portál www.workingpark.com, ktorý pred časom vstúpil aj na náš trh, umožňuje firmám zdarma zverejňovať pracovné profily zamestnancov, ktorých nedokážu dočasne využiť, ale zároveň ich nechcú prepustiť. Služba sa nazýva  "zdieľaný pracovník”.

Pre mnohých zamestnávateľov by to mohla byť veľká pomoc pri prekonávaní dočasných výpadkov zákaziek. Šikovný zamestnanci sú takto uchránení pred stratou zamestnania a zamestnávatelia si dočasne znížia výdavky. Hosťujúca firma zasa jednoducho získa spôsobilého človeka v pracovnom rytme. Veď aj napriek armáde nezamestnaných sa skúsení a schopní ľudia hľadajú veľmi ťažko, takže zdieľanie zamestnancov by malo byť pre firmy veľkým prínosom pre všetkých.
Okrem toho WorkingPark prichádza na trh s množstvom noviniek, ktoré majú uľahčiť firmám život pri hľadaní a udržiavaní zamestnancov. Tie najpodstatnejšie sú: vyhľadávanie medzi pracovnými profilmi uchádzačov o zamestnanie, hromadné a individuálne oslovenia vhodných zamestnancov, mobilná aplikácia pre lokalizáciu pracovných príležitostí priamo v mieste kde sa uchádzač o zamestnanie nachádza, zverejňovanie dopytu na zamestnancov, no ale aj zverejňovanie profilov na zdieľaných zamestnancov
Portál v súčasnosti disponuje tisíckami aktívnych pracovných profilov, takže si firmy môžu do sýtosti vyberať.

]]>
Aj vy hľadáte ľudí? Mon, 11 Feb 2013 11:01:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/ekonomika/82/aj-vy-hladate-ludi http://novinar.sk/clanok/ekonomika/82/aj-vy-hladate-ludi Martin Fodor Martin Fodor Je jedno či je platená alebo neplatená, zaručene vás obťažuje to množstvo žiadostí, ktoré sú na míle vzdialené od vašich potrieb. Niet sa čomu diviť, na Slovensku pripadá na jedno pracovné miesto 115 nezamestnaných.

Vďaka moderným technológiám už môžete hľadať ľudí inak. Priamo vy oslovte tých, ktorí sa vám hodia, inzerát považujte za poslednú možnosť. Navštívte WorkingPark.com, zadajte akú pozíciu a kde potrebujete obsadiť, systém vám okamžite vyhodí výsledky. Potom stačí jednoducho a zdarma odoslať pozvánku na pracovný pohovor vybraným jednotlivcom alebo viacerým naraz. Značnú časť starostí máte hneď za sebou, zadarmo a bez straty času s čítaním množstva nevhodných životopisov.

 

]]>
Voľná práca v mobile podľa toho, kde sa práve nachádzaš. Mon, 26 Nov 2012 12:08:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/ekonomika/74/volna-praca-v-mobile-podla-toho--kde-sa-prave-nachadzas http://novinar.sk/clanok/ekonomika/74/volna-praca-v-mobile-podla-toho--kde-sa-prave-nachadzas Martin Fodor Martin Fodor

Služba má naplniť myšlienku:

 "S aplikáciou od WorkingParku.com ti do mobilu naskáču pracovné ponuky podľa toho, kde sa práve nachádzaš."

 Záujemcovia o pracovné ponuky či už na hlavný pracovný čas alebo prácu popri zamestnaní si môžu stiahnuť túto aplikáciu do svojich androidových telefonov a iphonov.

www.workingpark.com

]]>
Pracovná nádej absolventky ekonomickej fakulty Thu, 27 Sep 2012 08:47:00 +0200 http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/69/pracovna-nadej-absolventky-ekonomickej-fakulty http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/69/pracovna-nadej-absolventky-ekonomickej-fakulty Martin Fodor Martin Fodor

Spýtal som sa jej, v čom je podľa nej problém? Odpoveď prišla rýchlo a znela asi takto: „Pracovné agentúry od nej akurát tak berú údaje, mnohé sa po pohovore už ani neozvú. Ide im skôr o to, aby vykázali činnosť. Chodiť sa pýtať na prácu nás už prestáva baviť.”

Áno chápem, že sa to dá takto vnímať, pretože klientom agentúry nie je ten čo prácu hľadá ale ten čo hľadá ľudí, ten agentúru platí, tam sa musí snažiť.

Čo ale s našou čerstvou absolventkou vysokej školy? Jej nepomôže takéto konštatovanie. Ona má reálny problém, potrebuje prácu. Potrebuje sa zaradiť do pracovného pomeru, získať správne návyky, zúročiť doterajšie štúdium, potešiť samú seba ale aj rodičov.

Pokúsil som sa jej pomôcť priamo na mieste. Otvoril som notebook, otvoril internetovú stránku workingpark.comAko prvé som zadal jej vysnené povolanie, asistentka riaditeľa. Ono to asi nebude jej vysnené povolanie ,ale tak sa zamestnali iné spolužiačky. Pridal som jej pre istou aj iné povolania ako administratívny pracovník a skúsili sme aj ekonóma. Ako absolventka ekonomickej fakulty má veľmi široké možnosti, ibaže ich dnes ešte nepozná. Keďže je mladá a môže sa usadiť kdekoľvek, nastavili sme jej lokalitu záujmu na celé Slovensko. Uviedli sme, že hľadá prácu na hlavný pracovný čas. Doplnili osobné údaje ako jazyky, škola, niečo o nej. Dokončili registráciu čo sa týka veku, kde sa najčastejšie zdržiava a vymysleli nick pod akým sa jej profil bude zobrazovať. Do jej emailovej jej príde potvrdzovací email, ktorý keď potvrdí, tak sa stane viditeľnou pre pracovný trh a firmy ju budú vedieť priamo osloviť s pracovnou ponukou. Nie agentúry, ale priamo zamestnávatelia.

My vo WorkingParku sme presvedčení, že toto jedna z ciest, ako si úspešne a rýchlo nájsť prácu.

Až by sa jej však dlhšie nedarilo nájsť si prácu, môže si doplniť ku svojmu účtu ďalší pracovný profil a ponúknuť sa napríklad na brigádnické práce. Alebo si môže doplniť údaje o sebe aj inom jazyku, ktorý ovláda alebo ju zaujíma a svoj pracovný profil rozšíriť aj do iných krajín ako Slovensko. Zahraniční zamestnávatelia nemajú problém osloviť našinca, potrebujete im ale o sebe niečo povedať. Na to slúži pridanie údajov aj v ďlašom jazyku.

Človek nemôže nikdy vedieť kde na neho čaká jeho príležitosť. Ak hľadáte prácu, musíte sa stať viditeĺným pre pracovný trh!

Tak šup ho na WorkingPark a veľa šťastia pri hľadaní práce.

]]>
WorkingPark hýbe pracovnou silou v slabších regiónoch Thu, 27 Sep 2012 08:46:00 +0200 http://novinar.sk/clanok/ekonomika/68/workingpark-hybe-pracovnou-silou-v-slabsich-regionoch http://novinar.sk/clanok/ekonomika/68/workingpark-hybe-pracovnou-silou-v-slabsich-regionoch Martin Fodor Martin Fodor

Dôležité je aby boli ľudia ochotní vycestovať za prácou. Nezáleží na tom, či sú uchádzači ochotní vycestovať len po hranice štátu alebo nemajú problém s prácou v zahraničí.Dôležité je aby pracovná sila, ktorá čaká doma nevyužitá dostala možnosť na presun do regiónov, kde jej je naopak nedostatok.

WorkingPark začal aktívne spolupracovať s firmami a personálnymi agentúrami v rámci celej Európy. Vyhľadáva pre ne vhodných kandidátov v regiónoch, kam sa bežne ich požiadavky nemajú šancu dostať. V každom regióne bez rozdielu ľudia vítajú nové pracovné možnosti. Momentálne nezáleží na tom, či sa k nim hlásia zamestnaní alebo nezamestnaní, pretože každý presun z regiónu s vysokou nezamestnanosťou do regiónu s nedostatkom pracovnej sily spôsobí zníženie nezamestnanosti alebo uvoľnenie pracovného miesta ďalším uchádzačom.

Ľudia si môžu vytvárať vlastné pracovné profily či už kvôli konkrétnemu pracovnému miestu, ku ktorému bola zverejnená výzva alebo kvôli priamemu osloveniu zo strany zamestnávateľov. WorkingPark každý deň zasiela prehľady dostupnej pracovnej sily firmám, ktoré hľadajú zamestnancov.

Ak teda máte záujem o prácu či už doma alebo kdekoľvek v zahraničí, navštívtewww.workingpark.com, vytvorte si vlastný pracovný profil a čakajte, kto vás osloví s ponukou.

]]>
WorkingPark vyčlenil až 60% podiel pre feegloo participantov Thu, 20 Sep 2012 16:26:00 +0200 http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/66/workingpark-vyclenil-az-60%25-podiel-pre-feegloo-participantov http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/66/workingpark-vyclenil-az-60%25-podiel-pre-feegloo-participantov Martin Fodor Martin Fodor

Máte okolo seba vlastné publikum? Či už sú to vaši čitatelia, poslucháči, diváci alebo klienti, môžete sa pridať k WorkingParku a dať tak svojmu publiku informáciu o tomto projekte.

Ak chcete, aby sa vaši čitatelia dozvedeli práve od vás informácie o projekte, ktorý im môže pomôcť nájsť si novú prácu alebo možnosť ako si privyrobiť, dajte im o Workingparku vedieť.

Naopak, keď spolupracujete a komunikujete s firmami, dajte im vedieť, že existuje projekt, ktorý im môže výrazne uľahčiť a zlacniť celý proces hľadania nových zamestnancov.

Stačí si vyhľadať úlohu, ktorá je pre vás vo feegloo stvorená, prihlásiť sa ak je to potrebné a začať šíriť informácie.

Čo tým získate? Ak budete postupovať podľa inštrukcií v jednotlivých úlohách, budete spätne zverejňovať výsledky svojej práce, WorkingPark vás zahrnie do svojho realizačného tímu. Postupne sa vám bude pripočítavať finančný podiel vyčlenený pre feegloo participantov. Postupne ako bude projekt rásť a dostane do sa aj do finančných čísel, začnete od WorkingParku dostávať aj finančné odmeny. A to môže naozaj stáť za to.

Okrem toho, vaše publikum vám bude určite vďačné, za to že sa od vás dozvedelo o prospešnej službe akou WorkingPark zaručene je.

]]>
Je jedno či si zamestnaný alebo nezamestnaný, ponúkni sa trhu. Wed, 19 Sep 2012 10:13:00 +0200 http://novinar.sk/clanok/ekonomika/65/je-jedno-ci-si-zamestnany-alebo-nezamestnany--ponukni-sa-trhu http://novinar.sk/clanok/ekonomika/65/je-jedno-ci-si-zamestnany-alebo-nezamestnany--ponukni-sa-trhu Martin Fodor Martin Fodor

Ďalším problémom bolo, že ľudí ktorých sme hľadali, sme nie vždy nepotrebovali na hlavný pracovný úväzok. Skôr sme hľadali ľudí s konkrétnymi schopnosťami a talentom. Nájsť ľudí bolo časovo náročné a namáhavé.

Tento problém nás naviedol na projekt, ktorý spája schopnosti ľudí s potrebami firiem. Ľudia ponúkajú svoj čas, talent a schopnosti na práce, ktoré ich bavia alebo vedia robiť. Firmy, ich vedia priamo osloviť a dohodnúť si pohovor alebo priamo zadať prácu. Nezáleží na tom, či sa jedná o čiastočný pracovný úväzok alebo trvalý pracovný pomer.

WorkingPark.com pre tých, ktorí si hľadajú prácu alebo zdroj privyrobenia  ponúka mnoho možností:

-          Vytvoriť si anonymný profil. Systém nie je napojený na sociálne siete, nezaujíma sa o vaše súkromie.

-          Každému umožňuje nastaviť si množstvo profesií, ktoré chce vykonávať

-          Rozlišuje, či chcete aby vás firmy oslovovali na práce po celom svete, iba vo vašom štáte alebo na konkrétnej adrese a maximálne zvolenej vzdialenosti

-          Každý si vie vytvoriť viacero pracovných profilov, ktoré slúžia na to, aby sa človek vedel ponúkať napríklad ako čašník vo svojom meste ale pod tým istým účtom aj ako čašník v celom Nemecku.

-          Vytvárať si aj iné jazykové mutácie, ako len vo svojom vlastnom jazyku. Teda ak chcete, aby vás Nemecký zamestnávateľ oslovil do svojej firmy, nezaškodí mať vytvorenú aj nemeckú jazykovú verziu. Ak sa chcete ponúknuť kdekoľvek na svete, anglická verzia určite nezaškodí

-          Pracovné profily si viete nastaviť na rôzny pracovný čas (bežný pracovný čas, popri práci alebo nezáleží na čase).

-          Ak máte určitý hendikep, ste na materskej alebo vám čokoľvek bráni cestovať za prácou, môžete svoj profil označiť symbolom, že prácu vykonávate len z domu

 

Svet sa rýchlo mení a vyvíja. Pracovný trh, ale akoby ustrnul niekde na úrovni pre 100 rokmi. WorkingPark ho zmení. Už nemusíte zložito prehľadávať ponuky práce keď chcete zmeniť zamestnanie. Stačí si vytvoriť pracovný profil, ktorý vás vystihne a voľná práca si vás nájde.

 

WorkingPark pomôže nezamestnaným nájsť si prácu, zamestnaným možnosť privyrobiť si, študentom nájsť brigády a ľuďom s hendikepom dať vedieť, že aj oni chcú, vedia a môžu pracovať.  Voľná práca doma alebo kdekoľvek na svete si ťa nájde.

]]>