novinar.sk novinar.sk Zend_Feed_Writer 1.9.7 (http://framework.zend.com) http://novinar.sk Svadobné šaty 2015 Thu, 22 Jan 2015 14:22:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/ostatne/321/svadobne-saty-2015 http://novinar.sk/clanok/ostatne/321/svadobne-saty-2015 Multi SEO Multi SEO Ak ste nevesta, tak iste ako každá, ktorá sa pripravuje na svadbu, chce čo najkrajšie šaty. Šaty pre nevesty veľa znamenajú a sú tou prvoradou vecou, na ktorú nevesta začne myslieť pri začatí príprav na svadbu. Nie je to ani takou raritou, keď sa miestu svadby a šatám prispôsobuje aj celá výzdoba. Možno vás bude zaujímať, aké sú trendy medzi svadobnými šatami.

Top svadobné šaty 2015

Najväčším hitom tohtoročnej sezóny sú krajkované šaty na svadbu. Jemná krajka okolo výstrihu alebo/a dolu na šatách je zmyselná a hodí sa takmer každej.

Ďalším hitom sú svadobné šaty bez ramienok. Decentne odhalené ramená pôsobia sexy, ale ešte nie poburujúco. Zvážte, či si ich oblečiete do kostola. Tiež sa presvedčte, že vrchný diel pevne sedí a nič vám nebude trčať alebo naopak bude voľné.

Ak vás zaujímajú ďalšie svadobné šaty 2015, prejdite na článok na tomto odkaze.

K svadobným šatám patrí svadobný účes

Svadobné účesy sú hneď druhou položkou, ktorá je u budúcich neviest na zozname vecí, o ktorých treba rozhodnúť. Moderné sú opäť závoje, od malých zakrývajúcich oči až po veľké, ktoré môžu siahať až po zem. Skúste obe varianty a uvidíte, či a ktorá vám bude viac vyhovovať. Vlasové doplnky sú tiež zaujímavým prvkom do vlasov. Obľúbené sú rôzne spony alebo kvety (napríklad orchidea alebo kamélia).

Ďalšie tipy na svadobné účesy nájdete na webe loshairos.com

Ručne robené originálne veci

K svadbe patrí aj krásna výzdoba. Ak chcete očariť hostí niečím originálnym a jedinečným, skúste ručne robené výrobky. Produkty na svadobnú výzdobu nájdete napríklad na trhovisku šikovných kutilov fler.cz.

]]>
Dámske účesy pre rok 2014, aké, ako a kde? Sat, 01 Mar 2014 20:56:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/288/damske-ucesy-pre-rok-2014--ake--ako-a-kde http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/288/damske-ucesy-pre-rok-2014--ake--ako-a-kde Multi SEO Multi SEO Dámske účesy pre rok 2014 môžeme rozdeliť do viacerých kategórií. Existuje veľa faktorov, no najbežnejšie je rozdelenie podľa dĺžky vlasov. Poďme teda na to:

Účesy v roku 2014 pre krátke vlasy žien

Krátke vlasy nie sú podľa mužov natoľko sexy ako dlhé, no niekedy muži nevedia, čo hovoria. Toto môže byť jeden z tých prípadov. Krátke vlasy sú fajn, ak sa držíte trendov alebo ak sú v súlade s črtami vašej tváre (viď typológia tvárí a účesov). Krátke dámske účesy 2014 pozostávajú najmä z mikádo účesov. Tie sa nápadne ponášajú na chlapčenské účesy. Mamičky už budú vedieť. Ak však chcete konkrétne príklady na dámske účesy 2014, hľadajte na loshairos.com.

Dlhšie vlasy a trendy dámskych účesov pre rok 2014

Dlhšie vlasy ako krátke sú polodlhé a dlhé vlasy. Existuje tu viacero trendov, o ktorých by sme si mohli povedať. Jedným z nich sú vlasy s mokrým efektom. Mokrý efekt sa dá dosiahnuť vlasovým gélom alebo voskom na vlasy. Je to typický ulízaný účes, no v aktuálnom roku dostáva nové kontúry. Konkrétne ide o ponechanie zvyšku vlasov bez gélu či vosku. Čiže vlasy na temene hlavy sú akokeby mokré, a zvyšok je efektne upravený, bez gélu, napríklad do kučier. Ďalším trendom sú vrkoče. Ako to bolo v minulom roku, tak aj pri dámskych účesoch pre 2014 sú v kurze vrkoče a iné zapletané vlasy. Pre viac príkladov prejdite na netnoviny.com.

Ďalšie trendy vlasov a účesov v tomto roku

Počas tohto roku budú v kurze aj vlasové doplnky ako hlavne šatky, kvety a podobné pripínacie ozdoby. Môžete si ich pripnúť do vlasov hore, z boku hlavy alebo napríklad zakomponovať do vrkoču alebo drdolu.

Nech sa vám podarí spraviť si taký účes, s akým budete spokojná a bude vyjadrovať vašu osobnosť.

]]>
Móda na jeseň a zimu 2013 Sun, 05 Jan 2014 13:29:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/bulvar/218/moda-na-jesen-a-zimu-2013 http://novinar.sk/clanok/bulvar/218/moda-na-jesen-a-zimu-2013 Multi SEO Multi SEO Móda jeseň/zima 2013-14 je zaujímavá, ako každá iná, no v túto sezónu je niečo predsalen výnimočné. Sú to módne trendy, ktoré sú úplne nové (viď nižšie bod sukňa) a ďalšie zas čerpajú z minulosti. Minulosťou sa však módny svet už častokrát inšpiroval. Veď človek bude mať stále len dve ruky a nohy + jednu hlavu, tak nemožno donekončena vymýšľať úplne nové veci, len sa obmieňajú staré známe topy, nohavice, čiapky a klobúky.

Ružová farba je módnym hitom tohtoročnej jesene a zimy

Ružová farba, ktorá je inak farbou jari, je módnym hitom tohtoročnej jesenno-zimnej sezóny. Preto sa nečudujte, keď na uliciach uvidíte takúto farbu i počas treskúcej zimy. Práve naopak, rozmýšľajte dopredu a zaobstarajte si nejaký kúsok módy dopredu a budete tak IN.

Sukňa s novým strihom

Sukne sú staré, vznikli skôr ako grécka kultúra, avšak táto sezóna - jeseň/zima 2013-14 prichádza s novým strihom. A o čo ide? Dĺžka sukne je tesne pod kolená, navyše pri kolenách je trochu rozšírená. To vyžaduje zmenu pohľadu na doplnky, akými sú napríklad topánky.

Inšpirácia kostolom

Kostolná móda je proste taká móda, ktorú nosia rádové sestry v kostoloch či kláštoroch. Túto sezónu to bude ako jeden z trendov. Hodí sa skôr na jeseň, pretože sa jedná o rôzne róby a dlhé sukne. Vhodné oblečenie je dlhé čierne alebo vyskúšajte si obliecť niektorý z módnych doplnkov (náramky, náhrdelníky, prstene), ktoré budú obsahovať kríž vykladaný kamienkami.

K módnym veciam vhodný účes

Ak chcete byť úplne trendy, vytvorte si na hlave taký účes so strihom vlasov, ktorý bude pasovať k vášmu oblečeniu dokonale. Ak zladíte svoj účes so svojim outfitom, budú sa diať divy. Začnete sa cítiť lepšie, vyžarovať pozitívnu energiu do okolia, zvýši sa vám sebavedomie a budete tak úspešnejší a ľahšie sa vám bude všetko robiť. Preto neváhajte a odhodlajte sa i k zmene účesu.

Na záver

Rozsah na takýto článok sa blíži ku koncu. Ak sa chcete dozvedieť viac, skúste si vyhľadať niečo o módnych trendoch. Poteší ak napíšete komentár dolu pod článkom, ako sa vám podarilo zladiť účes so svojim oblečením, ktoré bolo zas v súlade s tohtosezónnymi trendami spomínanými vyššie. Ďakujeme za prečítanie.

]]>
Humor pomáha nadovšetko Wed, 25 Jun 2014 13:03:00 +0200 http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/180/humor-pomaha-nadovsetko http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/180/humor-pomaha-nadovsetko Multi SEO Multi SEO Vtipné obrázky

Vtipné obrázky a humorné fotky sú tou najlepšou zábavou. Snímky zachytené v ten pravý moment dokážu vyčarovať úsmev i pri tých najmrzutejších ľuďoch. Vtipné obrázky vám zlepšia náladu, dodajú pozitívnu energiu a budete sa cítiť lepšie. To ovplyvní vaše bezprostredné okolie a život na Zemi bude hneď o niečo krajší.

Kde nájdete vtipné obrázky?

Vtipné obrázky nájdete kade-tade po internete. Stačí zadať do niektorého z vašich obľúbených vyhľadávačov kľúčové slovo "vtipné obrázky" a hneď  vám vyskočí množstvo výsledkov vyhľadávania. Nájdete tu vtipy, smiešne obrázky a fotografie, podobne ako aj krátke videá s humorným dejom, gify a ďalšie vtipné veci zo života.

Pozitívna energia dobre pôsobí na človeka i jeho okolie. Ten, kto sa často smeje, žije dlhšie. A to sa už oplatí raz za čas navštíviť humorné stránky na webe.

Tak neváhajte a navštívte stránky s humorom, zlepšia a predĺžia vám váš život. Spestrite si chvíľky na internete. Zabavíte sa a pomôžete svojmu telu i mysli. Humoru zdar! :)

]]>
Lacné hodinky pre vás Fri, 09 Aug 2013 14:57:00 +0200 http://novinar.sk/clanok/ostatne/179/lacne-hodinky-pre-vas http://novinar.sk/clanok/ostatne/179/lacne-hodinky-pre-vas Multi SEO Multi SEO Hodinky sú aj v dnešnej dobe v móde. Svedčí o tom aj fakt, ako často ich nájdete v predajniach, ktoré sa na prvý pohľad predajom hodiniek nezaoberajú.

Lacné hodinky

Lacné hodinky tak nájdete napríklad v takých predajniach ako Kaufland (obchod s potravinami), Baťa (obchod s obuvou) alebo Tschibo (obchod s kávou). Treba však poznamenať, že väčšinou sú takéto lacné hodinky lacné preto, lebo pochádzajú z Číny a remienok je vyrobený zo silikónu. Manažéri takýchto sieťových obchodov zadávajú objednávky rádovo v tisícoch kusov a preto môžu znížiť náklady na minimum. Takto môžu jedny hodinky výjsť na 1,50 €, pričom ich vyššie spomínané obchodné domy a obchody predávajú v cene okolo 9 €. Áno, rátate správne, 6x drahšie.

Lacné hodinky a ich kvalita

Lacné hodinky sú s kvalitou na nie veľmi vysokej úrovni. Myslím, že opak ani nikomu nemohol napadnúť. Výhodou však je, že za rovnakú cenu si môžete kúpiť viacero druhov hodiniek, lepšie povadané farebných prevedení, lebo dizajnovo sú si veľmi podobné. Väčšinou sa jedná o kópie hodiniek značky Icy, ktoré s týmto dizajnom prišli ako prvé. Výroba v Číne ich stála to, že napodobeniny sa začali vyrábať veľmi jednoducho, dokonca v podobnej kvalite, pritom Icy hodinky stoja aj 50 € za kus.

]]>
Kde hľadať ponuky brigád Sun, 05 Jan 2014 13:31:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/131/kde-hladat-ponuky-brigad http://novinar.sk/clanok/spravodajstvo/131/kde-hladat-ponuky-brigad Multi SEO Multi SEO Brigády sú obľúbené u študentov a dôchodcov, pretože sú poistencami štátu a tak neprichádzajú o časť svojich zárobkov. V dnešnej dobe je jednoduché nájsť si brigádu. Stačí si vybrať z veľkého množstva ponúk a reagovať na ňu. Potrebujete životopis aj na brigádu? O tom sa dočítate v našom predošlom rovnomennom článku na tomto serveri.

Kde hľadať brigády?

Brigády a ďalšie pracovné ponuky  nájdete po hľadaní slova "brigády" v niektorom z vyhľadávačov (odporúčame Google sk). Vyskočí vám zoznam serverov, ktoré ponúkajú inzerciu brigádnických ponúk. Z veľkého množstva výsledkov vyberáme:

  • www.brigada.sk - jeden z prvých serverov so zameraním na brigády, trochu neprehľadný, zato však s dobrým vyhľadávaním.
  • www.profesia.sk/brigady - sekcia na najnavštevovanejšom portáli s pracovnými ponukami na Slovensku, ktorá je zameraná na brigádnické príležitosti, veľa ponúk, za to však veľká konkurencia medzi uchádzačmi.
  • www.fajnbrigady.sk - inzertný server špecializovaný na brigády a ponuku brigád, inzeráty radené podľa miest, možnosť zasielať brigády na email alebo cez Facebook.

Či už si vyberiete niektorý z vyššie uvedených serverov alebo niektorý ďalší, držíme vám palce v nájdení si takej brigády, ktorú budete vykonávať radi, s ochotou a navyše za ňu budete mať primerane zaplatené.

]]>
Móda a módne doplnky Sun, 05 Jan 2014 13:33:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/ostatne/130/moda-a-modne-doplnky http://novinar.sk/clanok/ostatne/130/moda-a-modne-doplnky Multi SEO Multi SEO Tu však treba rozlišovať medzi vkusnou a nevkusnou módou. Tá v poradí druhá prevažuje a preto je tu stále množstvo práce, ako tento nežiadúci nepomer aspoň trochu upraviť.

Móda na ulici a inde

Keď sa pozriete zbežne na ulici, čo ľudia nosia a čo si dokážu vôbec na seba obliecť a ešte sa hrdo s bradou hore promenádovať po chodníku, niekedy vám až rozum zastáva (ako príklad môžeme uviesť takmer priesvitné obtiahnuté legíny a viac nič - teda čo sa spodnej časti tela týka). Módaa je o viac veciach ako len o tom, čo si na seba obliecť. Je to aj o spôsobe kombinovania farieb, vzorov, strihov alebo jednotlivých kúskov oblečenia. K tomu všetkému pridajme vhodný výber módnych doplnkov ako napríklad slnečné okuliare, kabelky, náramky, prstene, dám. hodinky, a pod., či napríklad aj strih a celkovú úpravu účesu spolu s farbou vlasov viď článok Dámske účesy 2014 – buďte trendy aj vy!. Obsiahnuť toto všetko nie je jednoduché. Vlastne to ani človek sám nezvládne. Čo ale potom robiť? Našťastie žijeme v skvelej dobe, ktorej súčasťou je nekonečná studnica možností a vedomostí - internet. Aby ste neboli zavalení množstvom informácií, ako sa to občas stáva, poradíme vám jeden webový server, kde nájdete informácie o móde - www.kultmody.com

Na záver

Preto ak hľadáte zaujímavé tipy na outfity, informácie o móde alebo vlasoch a účesoch, správne miesto, kde toto všetko dostanete, sa nachádza na www.kultmody.com

]]>
Jay Baxter hodinky pre každého Thu, 30 May 2013 22:20:00 +0200 http://novinar.sk/clanok/ostatne/129/jay-baxter-hodinky-pre-kazdeho http://novinar.sk/clanok/ostatne/129/jay-baxter-hodinky-pre-kazdeho Multi SEO Multi SEO Nedostatok času je večný problém väčšiny z nás. A pritom by koľkokrát stačila modernejšia a lepšia organizácia a sem tam sa mrknúť na hodinky. Že Vy ich nemáte? Aha, pravdepodobne patríte medzi väčšinu, ktorá sa rozhodla, že ich nepotrebuje. A to len preto, že máte v kabelke mobilný telefón. Ale ruku na srdce - chce sa vám ho neustále vyťahovať? Kúpte si hodinky a zabijete dve muchy jednou ranou. Nielen, že budete mať čas neustále na očiach, ale navyše získate perfektný módny doplnok. A čo sa v súčasnosti nosí?

Hodinky, ktoré vám budú závidieť

Pozrime sa na široký sortiment dámskych hodiniek a pánskych hodiniek slovenského e-shopu Purpledogs.eu a bude vám jasné, ktorá bije. Hitovkou sú LED hodinky Jay Baxter Matrix, ktoré voľne nadväzujú na éru digitálok (ide o hodinky v "matrix" štýle s červeným, modrým a oranžovým LED svetlom a čiernym remienkom). Sekundujú im štýlové silikóny (hodinky, nie implantáty!). A klasika v podobe hodiniek s masívnym kovovým remienkom. Váš milovaný si ich zamiluje. Ak túžite po elegancii, vyberte dámske hodinky s koženým remienkom. Lacné hodinky sú k dostaniu už za niekoľko eur, ale ak preferujete naozajstný luxus, priplaťte si za Armaniho, ktorý je, mimochodom, v ponuke tiež. Ženy zaiste ocenia aj ďalšie krásne doplnky v podobe peňaženiek, kľúčeniek, šatiek alebo tašiek. Na Purpledogs.eu si skrátka vyberie každý, a to bez výnimky. Ak hľadáte ideálne miesto pre nákup narodeninových darčekov, práve ste ho našli.

]]>
Čo by ste chceli vedieť o účesoch? Sun, 05 Jan 2014 13:34:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/ostatne/128/co-by-ste-chceli-vediet-o-ucesoch http://novinar.sk/clanok/ostatne/128/co-by-ste-chceli-vediet-o-ucesoch Multi SEO Multi SEO Preto nás neprekvapí, že sú vlasy považované za veľmi dôležité a vkladá sa toľko úsilia do vytvarovania takého účesu, s ktorým bude ich majiteľ plne spokojný.

Ak uvažujete o tom, že by ste zmenili svoj doterajší účes, čítate ten správny článok. Dáme vám tip kde si chodiť po nové nápady na účesy a kde sa inšpirovať v tejto oblasti tak, aby ste boli spokojní.

Miesto na webe o účesoch

Tým miestom, ktoré je zasvätené vlasom, je webová stránka LosHairos.com. Nachádza sa tu nespočetné množstvo článkov o vlasoch, účesoch, starostlivosti o vlasy a všetkom možnom, čo by ste na takto zameranej stránke mohli očakávať. Hlavnými kategóriami však sú pánske vlasy a dámske vlasy. Obe obsahujú, ako to už z ich názvu vyplýva, články o účesoch zamerané na jedno z pohlaví. Kategória starostlivosť o vlasy zas obsahuje informácie v článkoch pre obe pohlavia, pre mužov i ženy, preto nie je rozdelená.

Pokiaľ cítite potrebu zmeny účesu a neviete si dať rady, zájdite na LosHairos.com a inšpirujte sa nielen čítaním článkom, ale aj prezeraním bohatých galérií účesov a sledovaním videí.

Ďalší tip na web

Na záver máme pre vás aj tip na ďalšiu stránku, ktorá je síce zameraná na módu, ale obsahuje tiež kategóriu o účesoch (ako aj podkategóriu dámske strihy). Tak aby sme neboli len jednostranní, skúste si prečítať aj pár článkov na webovej stránke Kultmody.com.

]]>
Potrebujete životopis aj na brigádu? Sun, 05 Jan 2014 13:35:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/ostatne/127/potrebujete-zivotopis-aj-na-brigadu http://novinar.sk/clanok/ostatne/127/potrebujete-zivotopis-aj-na-brigadu Multi SEO Multi SEO Brigády a životopis - áno či nie?

Ak ste si chceli niekedy privyrobiť a čítali ste inzeráty na brigády, mohli ste si všimnúť, že väčšina inzerentov a potenciálnych zamestnávateľov nevyžaduje zaslanie životopisu. A preto aj väčšina zo záujemcov životopis na brigádnické pozície neposiela. Je to však správne? Alebo by sme sa mohli lepšie spýtať - nezvýšia sa vaše šance na prijatie tým, že pošlete spolu s reakciou na inzerát aj váš štruktúrovaný životopis?

Z pohľadu človeka, ktorý zadáva dopyt po práci, by sme zaiste odpovedali áno. Tak prečo to nerobí každý? Na túto otázku nie je jednoduchá odpoveď. Jednou z príčin (okrem lenivosti alebo nevedomosti) môže byť aj to, že mnohí nechcú zdieľať s neznámymi svoje osobné údaje. To sa dá pochopiť. Preto vám povieme ako na to.

Brigádnický životopis

Vytvorte si dva typy životopisov. Jeden bude váš osobný, v ktorom budete mať všetko, čo sa vyžaduje (ten vám poslúži keď si budete hľadať dlhodobejšiu prácu), a druhý budete posielať kvôli brigádam. Do takéhoto životopisu neuvediete citlivejšie informácie, ktoré nechcete kdekomu prezradiť, napríklad nespomeniete presný dátum narodenia (vek je však dobré uviesť z mnohých dôvodov, jedným z nich je aj otázka odvodov) alebo vaše rodné mesto. Tiež nemusíte presne vymedzovať roky a navyše sa oplatí pripísať vaše predchádzajúce brigádnické posty, ktoré by bolo inak zbytočné písať (ak sa uchádzate o prácu, brigády neuvádzajte, pokiaľ nesúvisia s budúcou vykonávanou činnosťou).

Keď budete mať vytvorený tento druhý životopis, posielajte ho ak prílohu emailov v pdf formáte ako odpoveď na inzeráty brigád. A sledujte ako sa budú vaše šance zvyšovať.

]]>
Tipy na dekorácie do kuchyne Sun, 27 Oct 2013 20:45:00 +0100 http://novinar.sk/clanok/byvanie/115/tipy-na-dekoracie-do-kuchyne http://novinar.sk/clanok/byvanie/115/tipy-na-dekoracie-do-kuchyne Multi SEO Multi SEO  

Existuje veľa druhov dekorácií, ktoré sa hodia do kuchyne, ale ak chcete byť naozaj originálny, určite navštívte internetový obchod Kiwihaus.eu.

V tomto internetovom obchode nájdete okrem iných produkov aj dekorácie práve do kuchyne. V každom prípade ide o ručne zdobené bytové doplnky, ktoré plnia aj svoju funkčnú úlohu.

Krabička na čaje

Krabičky na čaje nie sú žiadne novinky. Sú to rôzne veľké krabičky s priehradkami, kde sa zmestí naozaj veľa druhov sáčkového čaju. Pôsobia navonok veľmi originálne, keďže ide o ručnú prácu. Každý ručne zdobený výrobok je jedinečný.

Krabička na servítky

Neviete čo s potrebnými servítkami, ktoré používate každú chvíľku počas varenia alebo upratovania? Skryte ich do peknej krabičky prispôsobenej pre napĺňanie servítok. Servítky sa uložia zospodu na dno krabičky a následne sa postupne, jedna po druhej, vyťahujú z hornej strany. Takto sa vám nezašpinia tie dolné a budú vyzerať elegantne.

]]>
Peňaženky Tue, 14 May 2013 20:02:00 +0200 http://novinar.sk/clanok/ostatne/114/penazenky http://novinar.sk/clanok/ostatne/114/penazenky Multi SEO Multi SEO História peňaženiek siaha do starovekého Egypta, kde sú vyobrazení zámožní muži s peňaženkou okolo pása. Dokonca v Biblii je zmienka o peňaženke - Judáš sa tu nazýva ako "muž s peňaženkou". V stredoveku sa mince ukladali do kožených mešcov, ktoré viseli na opaskoch ich majiteľov. A peňaženku podobnú dnešným peňaženkám, nachádzame už u stredovekých žobrákov, ktorí vlastnili malé kožené kapsičky. Moderné dámske a pánske peňaženky, tak ako ich poznáme dnes, sa objavili ako prvé v Amerike v priebehu 17. storočia. Nesmieme opomenúť Číňanov, ktorí svoje papierové bankovky ukladali do peňaženiek už v 9. storočí.

V dnešnej dobe radíme peňaženky medzi obľúbené módne doplnky. Nielen ženy, ale aj muži si často svoj život bez tohto praktického doplnku nevedia ani predstaviť. Peňaženky sa po stáročia vyrábali z odolných hovädzích alebo konských koží. Mladí ľudia a športovci preferujú látkové peňaženky, svoje miesto na trhu našli aj lacné peňaženky vyrobené zo syntetickej kože.

Peňaženky rozlišujeme podľa veľkosti, ďalej ich delíme na dámske a pánske peňaženky, a napr. na kožené a látkové. Medzi najobľúbenejšie pánske a dámske peňaženky patria univerzálne typy. Osobitný typ peňaženky je tzv. dolárovka, ktorá slúži výlučne len na papierové bankovky, ktoré pri sebe pridržuje kovová spona. Niektorí ľudia si vystačia aj s vreckom na mince a iní si zaobstarávajú peňaženku ku každému outfitu.

Peňaženky patria medzi obľúbené darčeky, a ak sa rozhodnete zaobstarať tento praktický módny doplnok svojej drahej polovičke alebo svojmu známemu či rodinnému príslušníkovi, tak odporúčame zvoliť peňaženku vyrobenú z kože. Darované veci by nemali byť na jedno použitie. Majetní občania si prirodzene objednávajú luxusné peňaženky, na ktoré bola použitá krokodília, hadia či dokonca aj žabia koža.

]]>